Returnal čelí kritike kvôli systému ukladania

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Returnal na PS5
Zdroj: playstation.com

V posledný aprílový deň sa šťastlivci, ktorí sa už dostali k novým konzolám od Sony, dočkali vydania vôbec prvej PS5 exkluzivity – Returnal. Samozrejme, môžeme do toho počítať napr. aj titul Spider-Man: Miles Morales. V prípade titulu od fínskeho štúdia Housemarque ale ide o čistokrvnú next-gen exkluzivitu.

Returnal je okrem toho špecifický aj v tom, že ide o roguelike titul. To znamená, že v hre nenájdete žiadne ukladania ani nič podobné. Ak preto umriete, alebo nedajbože musíte hru vypnúť, prichádzate takmer o všetko, čo ste počas hrania posledného „kola“ dosiahli. Iste, nejaké drobnosti vám ostanú a v hre existuje množstvo skratiek, ktoré časom odhaľujete. Tie vám potom pomáhajú dostať sa do „posledného“ bodu hry rýchlejšie.

Ani to však nezabránilo nespokojnosti hráčov, ktorí svoj názor vyjadrili prostredníctvom postu na Reddite. Viacerí v ňom žiadajú aspoň priebežné ukladania pozície v hre Returnal. Táto absencia im chýba najmä v prípade, že musia hru opustiť.

Túto nespokojnosť si všimli aj vývojári, ktorí na margo celej veci uviedli pár viet. V príspevku na Twitteri síce zmenu v tomto ohľade neprisľúbili, ale uviedli, že sú si kritických poznámok vedomí. Následná podpora skrz aktualizácie tak môže priniesť zmenu aj v tomto smere.

Na záver však pre hráčov hry Returnal máme malý tip. V prípade, že musíte od hry odísť, môžete využiť možnosť prepnutia celého systému PS5 do spánkového režimu.

V našej redakcii hru už niekoľko dní intenzívne hrá náš kolega Mário. Uvidíme, či si v recenzii, ktorej sa dočkáte už čoskoro, posťažuje aj na túto skutočnosť, alebo mu to až tak nevadilo.