Resident Evil Village sa čoskoro dočká prvých gameplay záberov

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil: Village
Zdroj: wallpaperaccess.com

Capcom sa prihlásil o slovo oznámením virtuálneho eventu, na ktorom poskytne nové informácie o chystanej Resident Evil Village. Mali by sme sa dočkať prehliadky so sprievodcom vrátane prvého gameplayu z hry. Informácie priniesol portál GameSpot.

Diváci a najmä fanúšikovia série Resident Evil môžu taktiež očakávať nový trailer, ale aj nové informácie o franšíze ako takej, nie len o samotnej hre. Akcia je naplánovaná na štvrtok 21. januára o 23:00 nášho času. Sprevádzať týmto eventom nás bude Brittney Brombacher zo série podcastu Good Games.

Zaujímavosťou je tiež to, že v tomto dátume sa mala konať aj akcia Bethesdy, kde plánovali ukázať a odhaliť The Elder Scrolls Online. Spoločnosť však túto udalosť odložila z dôvodu, aby si vyhla inaugurácii nového zvoleného prezidenta Joe Bidena.

Resident Evil Village priamo nadväzuje na predchádzajúci diel Resident EVil 7. Titul si to namieri na PC, PS5 a Xbox Series X/S. Podľa Streamu Tokio Game Show, Capcom tvrdo pracuje na tom, aby sa hra vydala aj na minulú generáciu konzol. Zatiaľ však táto informácia oficiálne oznámená nebola, pretože sa chcú vyhnúť sľubu a následnému sklamaniu, ak by sa to nepodarilo.

Vieme však, že Resident Evil Village nebude mať na PS5 takmer žiadne načítacie doby a bude podporovať 4K s ray tracingom. To samozrejme poskytne hráčom viac slobody.

Čo sa týka chystaných filmov a seriálov z tejto franšízy, je pravdepodobné, že sa na tejto akcii aj k tomu dozvieme nové informácie. Natáčanie reštartovanej filmovej série Resident Evil v hlavnej úlohe s Kaya Scodelario je dokončené a film sa tak presunul do strižne. Taktiež seriál, na ktorom pracuje Netflix, je v plnom prúde. Na stránke je už dokonca záložka s trailerom a možnosťou pripomenutia keď seriál dorazí. Viac Informácii o chystaných seriáloch nájdete aj v tomto našom článku.