Resident Evil Village má na PS5 samostatné demo

Odoberaj novinky cez  Google News
Demo hry Resident Evil Village
Zdroj: YouTube (Capcom)

Maiden, prvé demo k novej hre Resident Evil Village je už vydané, no dostať sa k nemu môže byť menší problém. Je totiž exkluzívne pre konzolu PS5 a keďže množstvo hráčov si ho chce vyskúšať, obchod PlayStation zažíva horúce chvíle. Avšak nemusíte sa báť, kým bude všetko opäť v normále, prinášame vám aspoň gameplay video.

V skutočnosti však Maiden nie súčasťou hry Resident Evil Village ako takej. Nebudete hrať časť z plnej hry. Ide o úplne samostatné demo, respektíve samostatný príbeh. Namiesto toho hráte za postavu, ktorá prechádza strašidelným zámikom. Ten už súčasťou nového Resident Evil bude. V deme však nenarazíte na žiadny súboj ani potyčku. Je určené skôr na naladenie atmosféry a predstavenie hry.

Navyše využíva všetky prednosti novej konzoly PlayStation 5 – ako raytracing tak aj 3D audio. Skvelé, ak sa naozaj chcete ponoriť do hororového zážitku. Čo sa týka plnej hry Resident Evil Village, tak tá už vyjde aj na iné platformy. Tešiť sa na ňu môžu hráči na Xbox Series X/S, Xbox One, PS5, PS4 a PC. Hra vychádza 7. mája tohto roku.

Nižšie si môžete pozrieť kompletný gameplay z celého dema. Jeho dokončenie vám zaberie takmer 20 minút, takže ide naozaj o rýchlu záležitosť. Demo zachytil portál GameSpot na PS5 v 4K rozlíšení.