Resident Evil Village je väčší ako siedmy diel

Odoberaj novinky cez  Google News
Demo hry Resident Evil Village
Zdroj: YouTube (Capcom)

Resident Evil VII bola fantastická hra, ale jej nie príliš dlhá herná doba bola rozhodne chybou a mínusom hry. A to aj napriek tomu, že sme počas celého priechodu hrou dostali pútavú kampaň. Cítili sme, že existuje priestor na lepšie preskúmanie niektorých jej myšlienok. Preto radi počujeme, že nadchádzajúci diel Resident Evil Village bude „oveľa väčší“ ako jeho predchodca.

Producent Peter Fabiano potvrdil túto informáciu ako súčasť exkluzívneho titulného príbehu, ktorý vyjde v marci 2021 pre Official PlayStation Magazine UK. Taktiež prezradil, že titul „prakticky eliminuje“ časy načítania na PlayStation 5 a že 3D zvuk nás ma doslova posadiť na zadok. Niečo z toho sme možno zažili už v nedávnom ukážke hry Maiden. Informácie priniesol Push Square.

Pokračovanie survival hororovej hry Resident Evil Village je naplánované na 7. mája pre PC, PS5, PS4, Xbox Series X / S a Xbox One. K dispozícii budú aj rôzne vydania hry od špeciálnej zberateľskej edície až po základnú hru. Nezabudnime ani na to, že k hre dostanete aj druhý titul zadarmo. Je však otázne ako sa Resident Evil RE: Verse uchytí. Ak vás zaujímajú aj ďalšie informácie zo sveta Resident Evil viac sa dozviete v tomto článku.