Resident Evil Village dostane v Japonsku špeciálnu zberateľskú edíciu

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil Village (VIII)
Zdroj: Capcom.com a Spawn.sk

Nie je to nič neobvyklé, že japonský trh dostane zberateľku navyše. Pre druhý diel RE mali japonskí hráči možnosť zakúpiť si zberateľku, v ktorej bola klávesnica v tvare písacieho stroja z hry. Inak tomu nebude ani v pripravovanom ôsmom dieli Resident Evil Village.

Spoločnosť Capcom predáva skutočnú verziu kabátu Chrisa Redfielda športového charakteru, ktorý bude obliekať postava v pripravovanom dieli Resident Evil Village. Ako zistila Kotaku, vlnený kabát je v súčastnosti ponúkaný v špeciálnej zberateľskej edícii iba v japonsku za 159 731 jenov, čo je v prepočte približne 1 500 €.

Oblečenie je vytvorené pod dohľadom vývojového týmu Village, ktorý kabát reálne 3D oskenoval do hry. Okrem rôznych veľkostí si však môžete objednať aj autentickú veľkosť z hry. Nejde však o prvý kus oblečenia, ktorý Capcom predáva k svojím hrám. V roku 2016 spoločnosť uviedla na trh bundu Leona S. Keneddyho za 1 200 €. Dostalo sa aj na koženú bundu zo šiesteho dielu, ktorá stala približne 1000 €.

Resident Evil Village je ôsmym pokračovaním hlavnej hororovej survival série. Capcom ho odhalil v júni 2020 na akcii Sony PlayStation 5. Viac informácií o ňom, ako aj ukážky z hry a novinky v rámci celej značky Resident Evil sme sa dozvedeli na minulotýždňovej akcii Resident Evil Showcase, o ktorej si viac prečítate v tomto článku.

Spoločnosť Capcom vypustila vonku aj demo ukážku Maiden, ale len pre používateľov systému PS5. Pre tých, ktorí nemajú to šťastie, že vlastnia najnovší hardvér spoločnosti Sony, dorazí demo aj na PS4, avšak až na jar. Informácie priniesol portál VG247.