Resident Evil Village dostal pravdepodobne posledný trailer

Odoberaj novinky cez  Google News
Demo hry Resident Evil Village
Zdroj: YouTube (Capcom)

V noci sa konal ďalší Resident Evil Showcase, ktorý odhalil množstvo nových informácií. Jednou z nich je, že sme dostali nový a hlbší pohľad na hlavný príbeh v Resident Evil Village, a to vďaka novému traileru. Spoločnosť Capcom týmto novým trailerom odštartovala celú šou. A bolo sa načo pozerať, pretože obsahoval výlučne nové zábery z hry.

V porovnaní s predchádzajúcimi trailermi je v tomto veľká pozornosť venovaná práve rozprávaniu. Predstavuje nám obyvateľov mesta, ktorí nazývajú túto dedinu domovom. Na prvý pohľad sa zdá, že žijú v strachu z rovnakých ľudí a príšer, ktoré prenasledujú Ethana.

Okrem iného v novom traileri pre Resident Evil Village, sa objaví aj, už teraz všetkými milovaná, Lady Dimitrescu. Síce len na pár sekúnd, ale dostatočne dlhých na to, aby z toho niektorí ľudia šaleli. Ide v poradí už o štvrtý trailer pre túto hru.

Na konci traileru sa objaví aj Chris Redfield, z ktorého novej verzie sa každým trailerom stáva o čo si viac temnejšia a možno aj záporná postava. Mnohí z nás, vrátane mňa, si myslíme, že existuje dôvod, prečo Chris robí to, čo robí a jeho činy budú mať vysvetlenie. Či to tak však aj naozaj bude sa dozvieme až po vydaní hry.

Demá pre RE Village

Dozvedeli sme sa aj dátumy vydania demo verzií, ktoré Capcom sľúbil. Ukážka bude dostupna na PC (Steam), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S a Stadia. Toto demo však bude k dispozícii iba počas jedného dňa. Počas tohto okna ho budete môcť hrať iba hodinu. Samotná ukážka bude obsahovať dedinu a okolité hradné oblasti.

Budete však môcť preskúmavať ktorékoľvek miesto chcete a robiť si čo chcete. Ide o podobné demo aké bolo pri Resident Evil 2, takzvané 1-shot demo. Pre Európu bude k dispozícii od 02:00 h ráno nášho času, a to 2. mája.

Majitelia konzol PlayStation však dostanú skorší prístup k tomuto demu. To však bude rozdelené na dva 30 minútové bloky, ktoré budú rovnomerne pokrývať obe spomínané oblasti. To hráčom konzol od Sony dáva možnosť si túto hodinovú ukážku zahrať dvakrát.

Prvá 30 minútová časť dema Village bude dostupná 18. apríla od 19:00 h. Na toto demo však budete mať iba osem hodinové okno, ktoré skončí o 03:00 h ráno 19. apríla. Druhá 30 minútová ukážka hradu bude dostupná o týždeň na to od 25. apríla do 26. apríla v rovnakom čase a osem hodinovom okne.

Celý trailer si môžete pozrieť vyššie. Resident Evil Village je ôsme pokračovanie hlavnej hernej série. Titul beží na RE Engine a vychádza 7. mája na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X / S. Informácie priniesol portál VG247.