Resident Evil Showcase prezradil množstvo noviniek

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil Multiplayer
Zdroj: thenewstrace.com

Residen Evil Village je ôsmy hlavný diel známej a úspešnej hororovej survival série od spoločnosti Capcom. Počas včerajšieho živého streamu Resident Evil Showcase sme sa dozvedeli množstvo noviniek, ako aj dátum vydania. Ten je celosvetovo stanovený na 7. mája 2021.

Okrem toho sme sa konečne dočkali aj oficiálneho potvrdenia, že hra vyjde aj na starú generáciu konzol PS4 a Xbox One. Samozrejme na obe konzoly budú k dispozícii aj bezplatné vylepšenia na next-gen verzie PS5 a Xbox Series X / S. Informácie priniesol portál GameSpot.

K dispozícii bude samozrejme aj viac verzií Resident Evil Village. Okrem štandardnej nás čaká vydanie Digital Deluxe či zberateľskej edície. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle. K dispozícii sú tiež bonusy za predobjednanie, ktorejkoľvek z týchto verzií.

Resident Evil Village – príbeh

Resident Evil Showcase začal trailerom, ktorý celkom dobre navnadzuje na nadchádzajúci diel. Narozdiel od realistickejšieho a prízemnejšieho prostredia zo siedmeho dielu, sa Resident Evil Village prikláňa ku gotickému štýlu survival hororu, ktorý franšíza v minulosti skúmala.

Ako už názov napovedá diel sa odohráva vo veľkej rozsiahlej dedine, v ktorej hlavnou „postavou“ bude hrad. Veľká časť príbehu hry ostáva naďalej záhadou. Ethan Winters sa opäť vracia ako hlavný hrdina, ktorý sa snaží zachrániť svoju unesenú dcéru. Vracia sa aj Chris Redfield, stará známa postava. Ten by mal hrať v príbehu takisto výraznejšiu úlohu, s potenciálom stať sa záporákom.

Spracovanie hry

Spoločnosť Capcom sa rozhodla ponechať pohľad z prvej osoby aj pre tento diel. Ten sa prvýkrát objavil v siedmom dieli. Vtedy boli dokonca ocenení za to, že značke priniesli novú, hlbšiu kvalitu. „Myslíme si, že hráčov skutočne vtiahne do podrobného sveta, ktorý sme vytvorili,“ vysvetlil Peter Fabiano.

„Tím vynaložil veľké úsilie na vytvorenie skutočného autentického dojmu. Od umeleckého dizajnu po technológiu, všetko skvelo súvisí a vytvára nádherné vizuálne prvky.“

Počas traileru sme mohli vidieť aj interiér hradu, ktorý vyzerá neuveriteľne nadštandarde. Až do takej miery, že skutočne pôsobí strašidelne a odporne. Zároveň však pohyb v ňom pôsobí celkom známo. Pripomína miestami aj Spencer Mansion z prvej hry, čím vytvára známy a pôsobiaci pocit Resident Evil.

Demo k RE Village je už teraz k dispozícii, žiaľ momentálne len na PS5. Viac sa o ňom dočítate v tomto článku. Demo na ostatných platformách bude k dispozícii niekedy v priebehu jari. Rovnako ako sa Jack Baker stal rozpoznateľným maskotom siedmeho dielu, tak si komunita obľúbila aj pomerne vysokú upírku.

Najvyšší nepriateľ na obzore

Jack Baker z Resident EVil 7 bol priemerne vysoký chlapík. „Mr. X“ z RE 2 a jeho remaku bol celkom zastrašujúco vysoký. Potom prišiel Nemesis, ktorý bol ako týčiaca sa hora mletého mäsa. Nie je preto divu, že fanúšikovská časť značky Resident Evil si upírku hneď zamilovala.

Tá by mala byť doposiaľ najvyššou záporáčkou. Nedá sa nevšimnúť si, ako sa musí prikrčiť keď prechádza dverami, alebo v iných scénach, kde sa týči do výšky nad všetkými ostatnými v miestnosti, vrátane vás.

Podľa PlayStation blogu sa táto záporačka volá Lady Dimitrescu. S najväčšou pravdepodobnosťou bude upírka. Nasvedčuje tomu jej bledá pleť, celkom sofistikovaná voľba oblečenia, ako aj tesáky, ktoré ste si mohli všimnúť v traileri. Hrad, ktorý sme často vídali, je jej domovom.

V upútavke však môžeme zaregistrovať, že volá s akousi matkou Mirandou. Tá sa doposiaľ nikde neobjavila a je dosť možné, že práve matka Miranda bude hlavný záporak v pozadí. Ženy, ktoré sa v hrade nachádzajú spoločne s ňou, sú jej dcéry. Nie je však jasné, či ide o priamych potomkov, alebo sú to dcéry len v akomsi kultovom zmysle.

V rodinnom duchu

Rodinné vzťahy sú súčasťou hry aj tentokrát, čo je pekné pokračovanie zo siedmeho dielu. Ďalším členom rodiny je Heisenberg, spomínaná osoba, ktorej Ethan dal lístok. Keď Lady Dimitrescu konfrontuje Ethana povie: „Unikli ste idiotským hrám môjho malého brata, však? Pozrime sa či ste taký zvláštny,“ čím potvrdila súrodenecký vzťah s Heisenbergom.

Poslednou dedukciou, alebo možným scenárom z traileru je, že Lady Dimitrescu sa má postarať o to, aby nejaký obrad prebehol bez problémov. Čo môže byť značným problémom vzhľadom na fakt, že Ethan je na jej hrade. Snaží sa zachrániť svoju dcéru. Je teda možné, že obrad súvisí s ňou a premenou na upíra.

Súbojový systém

Resident Evil Village by mal ponúknuť viac bojov a streľby z prvej osoby. Rovnako ako v predchádzajúcom dieli, aj tu to nevyzerá ako tradičný štýl strieľačky, ale zdá sa byť pomalší a vážnejší. Tentokrát sa však viac bude klásť dôraz na obranné pohyby. Ethan ukazuje, ako kladie pred seba ruky, aby vyblokoval útoky nepriateľov. Následne kontruje úderom, ktorý odtláča protivníka, na čo nadväzuje kopom.

Podľa Fabiana „každý typ nepriateľa má svoj vlastný a odlišný spôsob boja, takže budete musieť zmeniť svoju stratégiu, aby ste ich porazili.“ Jedným z takýchto nepriateľov je gigant s veľkou huňatou bradou. Útočí obrovským kladivom, ktoré keď dopadne na zem, odhodí ďalších nepriateľov. Očividne náš „chlpáč“ zožerie obrovskú palebnú silu na to, aby bol porazený. Dopomôcť si však budete môcť s červenými barelmi rozmiestnenými po lokácii, ktoré po zásahu vybuchnú.

Funkcie hrateľnosti

Jednou z funkcií, ktorá sa do prichádzajúceho dielu Resident Evil Village vracia, je manažment inventáru. Ten bude podobný ako zo štvrtého dielu. Inventár bude samozrejme obmedzený, ale funkcia o ktorej sa bavíme je, že konkrétne itemy budete môcť v inventári otáčať. Takže vás okrem prinútenia premýšľať, čo si zo sebou zoberiete, čaká aj akási „minihra“, aby ste si svoje itemy čo najlepšie poukladali a využili tak priestor v ňom maximálne. Okrem iného bolo ukázané aj craftovanie, v ktorom si budete môcť vytvárať regeneračné predmety alebo strelivo.

Ďalšou vracajúcou sa funkciou je obchodník. Aj keď to nie je ten ikonický obchodník s hlasom zo záhrobia z Resident Evil 4. Spoločnosť Capcom spravila svojho predajcu skutočne svojráznym spôsobom. Jeho oficiálne meno je The Duke. Ukazuje sa, že sa vynára zo zadnej časti koča a presne vie kto je Ethan. „Každý, nech je to ktokoľvek, už o vás počul,“ odpovedá na otázku, odkiaľ vie kto je Ethan. Podľa Capcomu sa The Duke objaví za rôznych okolností na rôznych miestach. V inej scéne je zas zobrazený ako sedí na posteli.

Medzi ďalšie retro prvky, ktoré v hre ostali, patria rôzne predmety, ktoré sa budú dať rozbiť nožom. Už to však nebudú len drevené škatule. Samozrejmosťou sú aj rôzne zberateľské itemy, v ktorých blízkosti vás na to upozornia aj ambientné zvuky. Prirodzene, hádaniek v Resident Evil Village bude viac než dosť. Rovnako nebudú chýbať ani rôzne environmentálne pasce, ako napríklad stena s čepeľami.

Resident Evil Re: Verse

Spoločnosť Capcom na svojej včerajšie akcii Residetn Evil Showcase predstavila aj svoj multiplayerovy počin. Re: Verse, ako znie názov, prinesie nový zážitok pre viacerých hráčov zo sveta obľúbenej série. Hra bude obsahovať viacerých hrdinov a zloduchov z celej série survival hororu. Tí sa stretnú v akomsi deathmatchi a pôjdu si všetci navzájom po krku. Samozrejme s rizikom ďalších hrozieb ako sú zombíci, ale aj padlí hráči, ktorí sa, síce mŕtvi, ale vracajú do hry.

Producent Tsuyoshi Kanda vystúpil poćas Resident Evil Showcase, aby vysvetlil, že Re: Verse je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť oslávi svoje 25. výročie značky Resident Evil. Hra bude obsahovať „množstvo postáv, ktoré fanúšikovia milujú.“

Trailer predstavil množstvo postáv. Zo začiatku si po krku idú Claire a Leon. Neskôr sa v traileri mihnú ďalšie známe postavy. Neskôr sa objaví aj prvok, ktorý vracia mŕtveho hráča, ako zombie. Podľa všetkého pôjde o pohľad z tretej osoby. Podľa oficiálnej stránky Re: Verse, zápas podporuje 4 až 6 hráčov. Samostatné zápasy by potom mali trvať 5 minút.

Okrem kladných postáv trailer ukázal aj tie záporné. K dispozícii tak bude Jack Baker zo siedmeho dielu, Ikonický Tyrant, ako aj legendárny Nemesis. Po smrti sa zmeníte na biologickú zbraň, aby ste naďalej „šikanovali“ protihráčov. Budete zbierať vírusové kapsule, ktoré vás budú transformovať na silnejšie jedince. Vďaka tomu by zbieranie bodov malo byť o čosi jednoduchšie.

Úniky boli pravdivé

Aj keď sa v ukážke síce nenachádzajú, v Re: Verse by sa mali objaviť aj postavy Ada Wong a Hunk. Capcom potvrdil, že Resident Evil Re: Verse bude k dispozícii zadarmo každému, kto si zakúpi Resident EVil Village. Spoločnosť ale neuviedla, či hra bude k dispozícii aj samostatne. Na rozdiel od titulu Village, ktorý bude mať na novú generáciu konzol natívnu verziu, Re: Verse na nich pobeží len vďaka spätnej kompatibilite. V hre sa samozrejme nebude nachádzať žiadny offline mód.

Včerajší únik, ktorý o tejto hre informoval bol tak správny. A práve Re: Verse bude tým spomínaným multiplayerovým titulom na, ktorého Betu sa môžete prihlásiť. Po vzore remaku Resident Evil 3, ku ktorej bola hra zadarmo Resident Evil: Resistance, si Capcom nachystal znovu hru zadarmo k hlavnému titulu.

Crossover s The Division 2

V rámci osláv 25. výročia značky Resident Evil okrem hry navyše pre viacerých hráčov, sa dočkáme aj crossoveru v známej hre The Division 2. Ubisoft usporiada akciu, ktorá dá hráčom možnosť si odomknúť ikonické oblečenie a predmety z pôvodnej trilógie Resident Evil. Event bude prebiehať od 2. do 15. februára.

Tí, ktorí sa počas akcie prihlásia, dostanú automaticky oblek Leona Kennedyho z Resident Evil 2 Racooon City Police Department. Následne budú k dispozícii na odomknutie rôzne odevy, skiny na zbrane a ďalších z celkovo 21 itemov. V traileri môžeme vidieť aj kostým Jill z prvého Resident Evil, ako aj ikonický oblek, ktorý nosí Hunk.