Resident Evil Re: Verse sa odkladá na leto

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil Verse
Zdroj: wccftech.com

Už 7. mája sa hráči dočkajú vydania ôsmeho pokračovania hry Resident Evil s podtitulom Village. Spolu s touto hrou mal Capcom vydať aj multiplayerový titul Resident Evil Re: Verse. Ten však nakoniec príde o niečo neskôr. Informuje o tom portál PC Gamer.

Capcom zatiaľ túto správu oficiálne nepotvrdil. Upravený dátum vydania však nájdeme aj na oficiálnej stránke projektu. Správa prišla ambasádorom Resident Evil. Píše sa v nej, že Re: Verse vyjde až počas leta. Dôvody však zrejmé nie sú.

Dôvodom odkladu Resident Evil Re: Verse ale môže byť kritika, ktorá sa na hru vzniesla po prvých betatestoch. Hráči sa zhodli, že v tomto prípade ide o nezaujímavý výstrel bez potenciálu. Hra by tak mohla okamžite po vydaní upadnúť do zabudnutia.

S tým sa však Capcom očividne nechce zmieriť a preto chce ešte na Re: Verse pracovať. Titul by nakoniec aj tak mal byť súčasťou Village, ktorý nie je odkladom nijako zasiahnutý.

Pred pár mesiacmi sme mali možnosť vidieť aj jeho demoverziu, teda nešlo o konečnú verziu samotnej hry. Ukazovala však základný koncept hry, čo je deathmatch s možnosťou premeniť sa po svojej smrti na monštrum. Video sa dostalo na verejnosť po tom, čo bolo spustené uzavreté betatestovanie. Reálne bol však tento systém o niečo zložitejší. Po mape boli rozhádzané vzorky vírusu, pričom cieľom hry bolo zobrať ich čo najviac. Podľa ich množstva sa po smrti premeníte do silnejšieho či slabšieho monštra. Vtedy bolo dobrou správou pre mnohých aj to, že grafická štylizácia z traileru Resident Evil: Verse nebola finálna. Posúďte sami.