Resident Evil 4 VR vyjde na Oculus Quest 2

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil 4 VR
Zdroj: vrscout.com

Resident EVil 4 VR vyjde pre Oculus Quest 2 niekedy v budúcnosti. Dnes to potvrdili obe spoločnosti Capcom aj Oculus. Tento port bol predstavený počas prezentácie Resident Evil Showcase. Aj keď informácii je veľmi málo, dostali sme sľub, že viac sa dozvieme na budúco-týždňovej prezentácii Oculus Gaming Show.

Ide o spoluprácu medzi spoločnosťami Capcom, Oculus Studios a Armature – tá sa špecializuje na porty a okrem iného pracovala aj na remaster-och hier Bayonetta a Vanquish. Taktiež pomáhali pri vývoji ReCore. Dostali sme však aj trailer, z ktorého je možné pár vecí odhadovať. Jednou z nich je, že hra bude z pohľadu prvej osoby.

Nie je to však po prvýkrát čo hra zo série Resident Evil dostane VR. Resident evil 7 malo podporu PSVR, ktorá však nebola dostupná pre PC verziu. Nie je jasné či Resident Evil 4 VR bude exkluzivitou pre Oculus Quest 2, ale vzhľadom na fakt, že je na Facebook-u okolo toho veľké haló, tak si môžete tipnúť.

Okrem toho však počas tejto prezentácie bolo odhalených aj pár ďalších zaujímavostí. Jednou z nich je nový trailer a informácie o hlavnom deji ôsmeho pokračovania Resident Evil, ako aj demo ukážke. Village však dostane po rokoch aj herný režim The Mercenaries s viacerými novinkami.