Resident Evil 4 VR je najpredávanejšia hra na Oculus Quest

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil 4 VR
Zdroj: vrscout.com

Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že Resident Evil 4 VR je najrýchlejšie predávaná aplikácia v histórii Oculus Quest. Gratulujeme Capcom a Meta. V tejto chvíli je už doslova ťažké sledovať, na koľkých platformách sa Resident Evil 4 vydal. Niet sa čomu čudovať. Pre mnohých fanúšikov ide o najlepší diel celej série Resident Evil. Od svojho prvého vydania pre GameCube v roku 2005 bol RE4 vydaný na viacerých generáciách PlayStation, Nintendo a Xbox. Nehovoriac o mobilných portoch.

Zdá sa však, že ide o nejakú tajnú súťaž o to, ktorá hra môže získať najviac portov. Samozrejme ide o hry Resident Evil 4 a Skyrim. Avšak bez ohľadu na to, koľko portov vyjde ktorejkoľvek z tejto dvojice hier, vždy sú úspešné. Aj preto sa stále vydávajú. Nedávno Skyrim oslávil svoje 10. výročie a dočkal sa vydania Anniversary Edition na PC a konzolách novej generácie. Avšak tesne pred príchodom Skyrim Anniversary Editions bol pre Oculus Quest 2 vydaný Resident Evil 4 VR.

Súdiac podľa reakcií na jeho vydanie by nemalo byť prekvapením, že RE4 VR bude mať úspešný štart. Keď konečne prišlo vydanie, nepočuli sme o hre iné ako len samé kladné veci. RE 4 bol kompletne prepracovaný do VR. Teraz máme potvrdenie, že Resident Evil 4 VR je úspech, o ktorom sme predpokladali, že bude. Viceprezident hier v Metaverse Jason Rubin prezradil, že RE4 VR je najrýchlejšie predávaná aplikácia v histórii Oculus Quest.

„Vedeli sme, že Resident Evil 4 prinesie iný druh vzrušenia vo VR, a to ako pre skalných fanúšikov tejto série, tak aj pre tých, ktorí sú v hre a VR noví,“ uviedol Rubin na Twitteri. „Som nadšený, že môžem zdieľať, že RE4 je oficiálne najrýchlejšie predávaná aplikácia v histórii Questu,“ dodal na záver.

A my na záver dodáme, že pre viac herných noviniek sledujte náš web.