Remedy a Epic Games údajne pracujú na Alan Wake 2

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Alan Wake
Zdroj: remedygames.com

Minulý rok oznámilo štúdio Remedy podpísanie dohody so spoločnosťou Epic Games. Predmetom tejto dohody boli dva projekty, ktoré vyjdu pod záštitou Epic Games. Krátko na to štúdio istým spôsobom vzkriesilo postavu Alana Wake-a, keď ho pridali do hry Control ako súčasť rozšírenia. Toto rozšírenie takpovediac spojilo príbehy oboch hier do jedného, aspoň čo sa týka širšieho sveta Remedy hier.

Samozrejme toto rozšírenie s Alanom hneď vyvolalo otázky. Snaží sa nám Remedy niečo naznačiť? Možno pokračovanie úspešnej hry, ktorá vyšla ešte na Xbox 360? Fanúšikovia v to dúfali a stále dúfajú. Najmä po tom, čo Epic odhalil predmet tejto dohody na dva hry. Jedna by mala byť veľký AAA titul, ktorý je už v pred-produkcii. Druhá zas úplná novinka, síce menšia ale zasadená do rovnakej franšízy.

Naposledy tieto debaty rozvíril aj redaktor zahraničného magazínu Venturebeat, ktorý niekedy síce povie viac ako má, ale je dôveryhodný. Jeff Grubb totiž na svojom Twitch kanále oznámil, že Alan Wake 2 má byť jedným zo spomínaných projektov, ktoré financuje a zastrešuje Epic. Respektíve, aspoň tak to počul on. Ďalej tvrdí, že Epic zásadne zmenil svoju stratégiu a ide na to inak, ako v minulosti.

Epic Games zvyklo kupovať už oznámené projekty, ktoré sú tesne pred vydaním, alebo už vyšli. Teraz však investuje a zastrešuje projekty úplne od začiatku. Príkladom je aj štúdio Remedy a spomínané dve hry, ktoré pripravujú spolu. Či je to pravda alebo nie bude musieť potvrdiť štúdio Remedy alebo Epic. Jedno je však isté, fanúšikovia čakajú na novú hru Alan Wake od roku 2010. Dočkali sa v roku 2012, no iba menšej hry, ktorá by sa skôr dala považovať za DLC.