Remastrovaná trilógia GTA: Máme sa na ňu tešiť? Čo všetko ponúkne?

Odoberaj novinky cez  Google News
Remastrovaná trilógia GTA je podľa všetkého vo výrobe
Zdroj: wallpapersafari.com

Fanúšikovia hernej série od Rockstar Games už niekoľko rokov volajú po tom, aby sa štúdio v ďalšej hre vrátilo ku starým známym lokáciám. Hovorilo sa o návrate do San Andreas, ktoré sa v malom vyskytlo aj v GTA 5, či do Vice City. Všetko však v rámci úplne nových hier. Lenže v posledných dňoch sa vo veľkom hovorí o tom, že vo vývoji je rovno remastrovaná trilógia GTA.

Aj keď zatiaľ nič oficiálne potvrdené nebolo, renomovaný server Kotaku od svojich zdrojov získal potvrdenie, že v štúdiu chystajú vylepšené verzie troch klasických hier zo série Grand Theft Auto z éry PlayStation 2. Ruka v ruke to sedí so snahou spoločnosti odstrániť staré modifikácie GTA z internetu.

O ktoré remastery vlastne ide? Na trh by mohli prísť vylepšené verzie hier Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City a Grand Theft Auto San Andreas. Práve Vice City a San Andreas by sa mohli postarať o veľké predaje. Dodnes sú medzi hráčmi obľúbené a radi sa k nim vracajú.

Všetky tri hry majú byť vylepšené a postavené na Unreal Engin. Majú kombinovať tak novú, ako aj starú grafiku. Podľa jedného zo zdrojov, má vizuálna stránka pripomínať silno upravenú verziu klasického GTA. Upravené má byť aj užívateľské rozhranie, ktoré si však má zachovať klasický štýl.

Remastrovaná trilógia GTA už mala vyjsť, nebyť koronavírusu

Do vydanie remasterov mala prehovoriť celosvetová pandémia koronavírusu. Inak by sme sa jej dočkali zrejme začiatkom tohto roka. Spoločnosť mala podľa zdrojov takto poďakovať hráčom za predaje GTA V. To sa však pochopiteľne zmenilo.

Nateraz by sme sa vydania mali dočkať koncom októbra alebo začiatkom novembra. Trilógia by mala doraziť na všetky dostupné platformy – PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a S, Switch, Stadia a aj na mobilné telefóny. Niektoré zdroje však tvrdia, že porty pre PC a mobilné telefóny môžu byť presunuté na budúci rok. V Rockstar Games sa totiž majú sústrediť na vývoj pre konzoly.

Dáva to logiku, pretože ako je známe, táto séria vždy vychádzala najskôr práve na konzoly. Ešte zaujímavejšie však vyznieva tvrdenie, že v prípade úspechu, by sme sa časom mohli dočkať portu na Red Dead Redemption. Prvý diel je totiž stále k dispozícii len na konzolách.

Trilógia zrejme dostane obsahové zmeny

Za všetkými vyššie spomenutými informáciami stoja zdroje webu Kotaku. K týmto sa však pripojili novinári z Gematsu, ktorí majú taktiež vlastné zdroje a o chystaných prácach sa taktiež dopočuli.

Podľa nich by malo dôjsť k určitým obsahovým zmenám. Štúdio chce hry spraviť tak, aby boli vhodnejšie aj pre súčasných hráčov.

Na záver len opäť raz pripomenieme, že to, že vo vývoji je remastrovaná trilógia GTA, doposiaľ nebolo oficiálne potvrdené. Fanúšikom týchto hier tak neostáva nič iné, len si počkať. Ale ako sa hovorí – kto si počká, ten sa dočká. Snáď to teda bude platiť aj v tomto prípade.