Remastre už nestačia, Blizzard chce vyvíjať nové typy hier

Odoberaj novinky cez  Google News
Activision Blizzard
Zdroj: wsj.com

Obľúbený vývojár hier, štúdio Blizzard sa aktívne pozerá po nových typoch hier, ktoré by mohli priniesť svojim hráčom. Momentálne aktívne pracujú na niekoľkých projektoch, no zvyčajne sú to buď nové datadisky do už existujúcich hier, alebo pokračovanie existujúcich titulov, alebo remastre. Posledných takým remastrom, na ktorý čakajú hráči, je nepochybne aj Diablo 2 Resurrected. Po ňom by sa však veci mohli uberať iným smerom.

Diablo 2 Resurrected bude totiž pravdepodobne posledným remasterom od Blizzardu na nejakú dobu, vyjadrilo sa tak samotné štúdio v rozhovore pre zahraničný magazín CNET. “Myslím, že je na mieste poznamenať, že nám v podstate došli hry, ktoré by sme mohli remastrovať,” hovorí viceprezident štúdia Allen Adham. “Takže po novom môžete očakávať nejaké úplne nové veci.”

Aby sme veci uviedli na pravú mieru, Blizzard neurobil remastre zo všetkých svojich hier. Stále im niekoľko ostáva, avšak v najbližšej dobe sa to meniť nebude. Štúdio sa chce zamerať na nové herné žánre a priniesť niečo nové. “Náš vývoj je momentálne veľmi bohatý a rušný. Máme aj nové tímy, nových ľudí, ktorí pracujú na nových hrách,” dodáva Adham.

Kedy však nové hry vyjdu je nejasné a je pravdepodobné, že tak skoro to nebude. Blizzard má momentálne plné ruky práce s hrami Diablo 4 a Overwatch 2. Tie sú minimálne rok ďaleko od vydania, takže žiadne nové hry by sme v najbližšej dobe čakať nemali. Je však dobré vedieť, že Blizzard sa chce posúvať ďalej a načrieť vody, v ktorých doteraz nebol.