Remake hry Diablo 2 bude mať na starosti štúdio Vicarious Visions

Odoberaj novinky cez  Google News
Diablo 2 remake
Zdroj: polygon.com

Nové správy hovoria o tom, že populárna hra Diablo 2 sa dočká remaku. Táto informácia je tu s nami už dlhší čas, no doteraz sa o nej nevedelo veľa informácií. Zahraničný magazín Bloomberg a známy herný novinár Jason Schreier priniesli nové. Remake by mali mať na starosti šikovní ľudia zo štúdia Vicarious Visions, ktoré je súčasťou Blizzardu.

Jason Schreier vo svojom článku píše, že remake Diablo 2 bude mať na starosti štúdio predtým známe ako Vicarious Visions. Tento názov však už nemusí platiť, keďže Blizzard oznámil spájanie tohto štúdia pod značku Blizzard Entertainment a stávajú sa tak jednou súčasťou. Štúdio môžete poznať napríklad vďaka hre Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, kde sa tiež postarali o kvalitný remake.

Okrem toho Schreier spomína, že štúdio pracovalo na rôznych projektoch od Blizzardu už niekoľko mesiacov. Malo ísť o časové obdobie jedného roka, počas ktorého mali na starosti hneď niekoľko projektov. Jedným z nich je aj remake Diablo 2 a to podľa zdrojov blízkych vývoja. Pôvodne bol na vývoj remaku nasadený Blizzard Team 1, ktorý mal na starosti Warcraft 3: Reforged. Možno aj kvôli tomu, ako tento remake dopadol, sa Blizzard rozhodol presunúť vývoj pod Blizzard Team 3. Ten sa okrem iného stará aj o Diablo 4 a teraz aj o remake Diablo 2. Vypomáhať mu má práve štúdio Vicarious Visions.

Keďže remake Diablo 2 stále nebol oficiálne ohlásený, od jeho ohlásenia možno nie sme až tak ďaleko. Informácie o tom, že je v príprave sú už takmer nepopierateľné a tak nie je otázka, či bude remake ohlásený, ale skôr kedy. Mohlo by to byť počas BlizzCon-u, ktorý Blizzard chystá. Naplánovaný je na 19. februára.