Redfall je nová upírska exkluzivita pre konzoly Xbox

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Xbox exkluzívny titul Redfall
Zdroj: Microsoft, spawn.sk

Xbox Game Studios oznámilo na úplný záver svojej konferencie ešte jednu exkluzivitu, na ktorú sa môžeme tešiť. Aj keď tešiť sa budú viac fanúšikovia upírskych denníkov. Štúdio Arkane pripravuje novinku s názvom Redfall, pričom pôjde o titul exkluzívny pre konzoly Xbox. Tým pádom vyjde aj na platformu PC, keďže pri Xbox exkluzivitách je to pravidlom. O čom však hra bude?

Relatívne dlhý trailer nám ponúkol bližší pohľad na niekoľko vecí, no je ťažké odhadnúť, o čo presne v príbehu pôjde. Je však jasné a aj oficiálne potvrdené, že Redfall bude kooperačná FPS hra pre viacerých hráčov. Príbeh sa odohráva v meste Redfall, Massachusetts. Hlavní hrdinovia bojujú rôznymi zbraňami a vybavení zaujímavými schopnosťami sa snažia zastaviť upírov. Tí podľa všetkého vznikli z vedeckého experimentu, ktorý sa tak celkom nepodaril.

V článku, ktorý Xbox vydal po odvysielaní traileru, sme sa dozvedeli viac detailov. Napríklad mená hlavných postáv a ich schopnosti. Layla Ellison bude využívať telekinézu, Jacob Boyer je ex-vojak s ostrým zrakom, Remi de la Rosa vlastní robotického pomocníka, ktorého sme vo videu mohli vidieť. Na záver Devinder Crousley, ktorý sa bližšie pozrie na paranormálne javy, keďže jeho úlohou je skúmať ich.

Redfall ponúkne multiplayer až pre štyroch hráčov, no zahrať si budeme môcť aj sami. Do vašej hry sa budú môcť kedykoľvek pripojiť, ale aj odpojiť vaši priatelia a to bez zbytočného načítavania. Tak uvádza štúdio Arkane vo svojom oznámení. Hra tiež ponúkne možnosť upraviť si svoju výbavu tak, aby ste boli pripravení na všetky výzvy. Oznámenie tejto hry je do istej miery aj prekvapivé, keďže Arkane momentálne pracuje aj na hre Deathloop, ktorá bude časová exkluzivita pre PlayStation.

Dátum vydania hry je stanovený na leto 2022.