Red Dead Redemption 2 si onedlho zahráme aj vo VR

Odoberaj novinky cez  Google News
Red Dead Online
Zdroj: rockstargames.com

Nový režim Red Dead Redemption 2 VR umožňuje hráčom na PC sa skutočne ponoriť do kože protagonistu Arthura Morgana z pohľadu virtuálneho sveta. Vyvinul ho Luke Rossom, autor rovnakého módu do hry GTA V VR. Ten je použiteľný a dostupný pre všetky hlavné VR headsety dostupné na PC.

Red Dead Redemption 2 VR mód je momentálne v Early Access a pre jeho získanie musíte podporiť tohto vývojára na Patreone Luka Rossa. „Keď som sa rozhodol vyskúšať si RDR2, vedel som, že ma čaká moja najťažšia výzva tohto druhu. Hra je z technického hľadiska omnoho pokročilejšia, ako GTA V a podporované grafické API (Vulkan a DX12) sú oveľa zložitejšie a komplexnejšie ako DX11, na ktorom bolo založené GTA V,“ uviedol Ross.

„Musel som vytvoriť úplne nový framework pre VR injection: v podstate všetko, čo som pre GTA V mód postavil, bolo teraz zbytočné a musel som začať od nuly. Rozhodol som sa však pre tento krok asi pred pol rokom. Prestal som brať nové zmluvy, ako vývojár na voľnej nohe,“ dodal.

„Odvtedy pracujem na tomto projekte na plný úväzok. Ak ste ochotní mi pomôcť, budem nesmierne vďačný, že na tomto projekte budem do budúcna môcť naďalej pokračovať. Mojím zámerom je neustále vylepšovať Red Dead Redemption 2 VR. Vždy pozorne počúvam, čo vy, používatelia a fanúšikovia navrhujete, požadujete a chceli by ste vidieť,“ uzavrel v príspevku na svojom Patreone.

My sa tak už môžeme vyššie pokochať krátkou ukážkou z hrania tohto módu pre virtuálne reality. Očakáva sa, že sa režim časom zlepší. Ross uviedol, že časom sa možno obzrie aj za ďalšími AAA titulmi. V hre je napr. Cyberpunk 2077, Horizon Zero Dawn, Watch Dogs: Legion alebo Assassin’s Creed Valhalla.