Coffence

Recenzia

Dátum vydania
25. október 2018
Platforma
PC
Žáner
Akčná Indie hra
Výrobca
Sweet Bandits Studios
Vydávateľ
Sweet Bandits Studios
Hru na recenziu poskytla spoločnosť
EVOLVE PR

Už v úvode hry sa ocitnete na pláži, kde to evidentne žije. Po stlačení klávesy enter vstupujete do obchodu, ktorý vám predstaví širokú ponuku. Nájdete tu príbehový mód, verzus mód, cvičný mód, nastavenia, zbierky a online hranie. Všetko je trefne doplnené príznačnými vecami. Občas sme mali pocit, že nevstupujeme do menu hry, ale sme ozajstnými zákazníkmi v príjemnom obchode niekde na pláži.

Na začiatku každej takejto hry sa akoby vraciame späť do lavíc základnej školy, kde sa musíme učiť základné veci. Nie je tomu inak ani v tejto hre. Preto naše prvé kroky smerovali najprv do tréningového módu.  Mód je naozaj dobre vysvetlený. Hra vás prevedie úplným ovládaním a ukáže vám všetky bojové techniky. Nemusíte sa báť, celý princíp pochopíte do dvoch minút, pre tých ostrieľanejších asi aj do 30 sekúnd.

Boli by sme zlá redakcia, ak by sme danú situáciu iba zľahčovali, ale Coffence vyniká hlavne veľmi dobrou hrateľnosťou. Inými slovami, musíte kombinovať útoky s obranou a nie bezducho klikať jedno tlačidlo. Hra disponuje osobitným pohybom ako sú skoky, rýchlejší pohyb vyvolaný dvojklikom alebo šmýkaním sa po zemi. Autori nenechávajú nič na náhodu a obranu protivníka môžete aktívne ničiť, dokonca môžete použiť aj ultimátnu schopnosť. Váš avatar dostáva väčšiu silu a rýchlejšie reaguje na podnety, ale pozor, automaticky prichádzate o jedno kakaové zrno a vyvolaním „u-čka“ ste dočasne zraniteľný.

Teraz sa dostávame do fázy, kedy poukážeme na deficity hry. Inými slovami, v tomto momente budeme autorov tak trochu kritizovať. Jediný mód, ktorý tu dáva aký taký zmysel, je príbehový. Predpokladáme, že tu strávite asi najviac času. Hneď po zvolení tohto režimu na vás vyskočí korková tabuľa s hrateľnými postavami.

Podľa tabule zistíte len vzhľad postáv, atribúty objavíte v sekcii zbierka. Osobne sme však nemali potrebu riešiť jednotlivé atribúty a skôr sme volili podľa zovňajšku. Postavy sa od seba v zásade nelíšia, ak teda opomenieme psa. Áno čítate správne, hrateľnou postavou je aj pes, ktorý drží v tlame hrnček s kávou. Dej je minimalistický a pomocou titulkov sa dozvedáte, prečo jednotlivé postavy tak prahnú po káve. Síce príčina je u každej postavy rovnaká, aspoň pred súbojom medzi sebou reagujú trefnými poznámkami.

Súbojový systém nebudeme extra popisovať, nakoľko všetky potrebné prvky sme zohľadnili v hrateľnosti. Len v skratke, súboje sú dynamické, plynulé a celý čas máte pod kontrolu svojho protivníka. Vašou jedinou úlohou bude získať čo najviac kávových zŕn a keďže zrná nerastú na lúke, jedinou reálnou možnosťou je si ich vydobyť od protivníka. Občas sme mali pocit, že náš avatar trpí nejakou poruchou, nakoľko niektoré súboje prebiehali aj vo vesmíre.

Po odpočítaní časomiery si to raz a navždy idete vybaviť s protivníkom a vašou jedinou zbraňou bude hrnček s kávou. Ako sme už v predošlej časti písali, budete striedať obranu s útokom s cieľom získania čo najväčšieho počtu kávových zŕn. Zrná pri súbojoch zvyčajne vylietavajú do vzduchu, preto hrnček využijete aj ako bumerang. Autori totiž do hry pridali akési „lano“ obmotané okolo šálky. Na konci každého súboja prebieha slow-motion efekt, pri ktorom sa snažíte uloviť posledné zrno protivníka, alebo naopak. Nemusí to automaticky znamenať výhru a pomocou efektu sa môže hra spokojne otočiť proti (alebo v prospech) vás. Autori hry nezabudli ani na achievementy, aj tie teda môžete získavať.

Počas recenzovania sme nenarazili na neduhy v podobe nejakých problémov s FPS a podobne. Graficky hra neurazí, ale určite ani nevyrazí dych (v roku 2003 by možno aj vyrazila). Čo ale musíme vyzdvihnúť, je zvuková stránka hry. Zvuk v slúchadlách lahodí vaším ušiam a vťahuje do neveľmi záživného deja.

Coffence môžeme odporučiť len ľuďom, ktorí majú kladný zostatok na svojej Steam peňaženke a nechcú ich minúť na otravné mikrotransakcie, poprípade streamerom alebo YouTuberom, ktorí chcú obohatiť svoj video obsah o niečo nové a zábavné, čo aj rozprúdi debatu medzi divákmi. Inak túto recenziu berte ako jediný náš čas strávený s hrou Coffence. Je to ten typ hry, ktorú si užijete na pár hodín, no bohužiaľ, vrátite sa k nej asi len ťažko. Na záver sme si pre vás pripravili malú sedem minútovú ukážku, kde sme sa snažili vystihnúť všetky spomenuté aspekty hry.

Pozor spoiler! Video zobrazuje dôležité časti príbehu.

Coffence
Grafika
60
Príbeh
30
Spracovanie
40
Klady
Zvuky a hudba
Variabilita súboja
Zápory
Grafika už staršia
Nezáživný dej
Iba boj o kávové zrná
43
Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Špičkový 2K dron ZLRC Beast SG906 s lákavou cenovkou dýcha na krk aj násobne drahším konkurentom 18. septembra 2020
  Chceš sa konečne ponoriť do sveta dronov a záberov z vtáčej perspektívy, no nevieš, aký dron by bol vhodný pre úplného začiatočníka? Ak pokukávaš po stroji, ktorý by však nebol iba na nácvik letu, ale zároveň by zvládol natočiť aj naozaj úchvatné zábery v 2K rozlíšení (4K rozlíšenie fotografií), určite by si nemal prehliadnuť na […]
  Tomáš Sedláček
 • Mohli by planéty, vhodné na život, existovať aj v blízkosti bielych trpaslíkov? 18. septembra 2020
  Môžu nám mŕtve hviezdy pomôcť v pátraní po mimozemskom živote? Výskumníci z Cornell University predpokladajú, že pozorovaním planét, prechádzajúcich popred bielych trpaslíkov, môžu získať veľa cenných informácií a možno aj nájsť stopy života. „Ak sa v okolí bielych trpaslíkov nachádzajú skalnaté planéty, už za pár rokov by sme mohli na nich objaviť stopy života,“ vyjadrila […]
  Richard Zliechovský
 • Donald Trump „vyhral“. Aplikácie WeChat a TikTok zmiznú z obchodov už 20. septembra 18. septembra 2020
  Po dlhých týždňoch nejasností ohľadom predaja aspoň časti aplikácie TikTok jednej z amerických spoločností sa konečne dostávame do veľkého finále. To nakoniec nebude také veľkolepé, ako si možno niektorí z administratívy Donalda Trumpa mysleli. Dohoda medzi americkou a čínskou stranou totižto nakoniec uzatvorená nebola, čo znamená definitívnu stopku pre aplikácie TikTok a WeChat, ktorých popularita […]
  Tomáš Sedláček
 • Ktoré Xiaomi a Redmi telefóny dostanú Android 11, a ktoré zas nie? Tu je ich veľký zoznam! 18. septembra 2020
  Nie tak dávno sme vám priniesli prehľad vybraných smartfónov, ktoré v nedávnej minulosti pribudli do zoznamu zariadení, pre ktoré je MIUI 12 poslednou nadstavbou, ktorú dostanú. Ako je to však s Androidom 11? Nuž, zoznam zariadení je výrazne obšírnejší, čo nepoteší pravdepodobne nikoho. Na druhej strane však treba povedať, že aj zoznam smartfónov, ktoré sa môžu […]
  Martin Borko
 • Microsoft vylepšuje Edge. Kopíruje ďalšiu užitočnú funkciu z prehliadača Google Chrome 18. septembra 2020
  Len v priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že Microsoft do prehliadača Edge zavádza novú funkciu, ktorú si „zapožičal“ z konkurenčného prehliadača Chrome. Konkrétne sme písali o automatickom generovaní silných hesiel pri registrovaní sa do jednotlivých služieb online služieb. Dnes na povrch vyplávali ďalšie správy, ktoré hovoria o funkcii, o ktorej sme mohli už v minulosti […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
NBA 2K21
NBA 2K21