Coffence

Recenzia

Dátum vydania
25. október 2018
Platforma
PC
Žáner
Akčná Indie hra
Výrobca
Sweet Bandits Studios
Vydávateľ
Sweet Bandits Studios
Hru na recenziu poskytla spoločnosť
EVOLVE PR

Už v úvode hry sa ocitnete na pláži, kde to evidentne žije. Po stlačení klávesy enter vstupujete do obchodu, ktorý vám predstaví širokú ponuku. Nájdete tu príbehový mód, verzus mód, cvičný mód, nastavenia, zbierky a online hranie. Všetko je trefne doplnené príznačnými vecami. Občas sme mali pocit, že nevstupujeme do menu hry, ale sme ozajstnými zákazníkmi v príjemnom obchode niekde na pláži.

Na začiatku každej takejto hry sa akoby vraciame späť do lavíc základnej školy, kde sa musíme učiť základné veci. Nie je tomu inak ani v tejto hre. Preto naše prvé kroky smerovali najprv do tréningového módu.  Mód je naozaj dobre vysvetlený. Hra vás prevedie úplným ovládaním a ukáže vám všetky bojové techniky. Nemusíte sa báť, celý princíp pochopíte do dvoch minút, pre tých ostrieľanejších asi aj do 30 sekúnd.

Boli by sme zlá redakcia, ak by sme danú situáciu iba zľahčovali, ale Coffence vyniká hlavne veľmi dobrou hrateľnosťou. Inými slovami, musíte kombinovať útoky s obranou a nie bezducho klikať jedno tlačidlo. Hra disponuje osobitným pohybom ako sú skoky, rýchlejší pohyb vyvolaný dvojklikom alebo šmýkaním sa po zemi. Autori nenechávajú nič na náhodu a obranu protivníka môžete aktívne ničiť, dokonca môžete použiť aj ultimátnu schopnosť. Váš avatar dostáva väčšiu silu a rýchlejšie reaguje na podnety, ale pozor, automaticky prichádzate o jedno kakaové zrno a vyvolaním „u-čka“ ste dočasne zraniteľný.

Teraz sa dostávame do fázy, kedy poukážeme na deficity hry. Inými slovami, v tomto momente budeme autorov tak trochu kritizovať. Jediný mód, ktorý tu dáva aký taký zmysel, je príbehový. Predpokladáme, že tu strávite asi najviac času. Hneď po zvolení tohto režimu na vás vyskočí korková tabuľa s hrateľnými postavami.

Podľa tabule zistíte len vzhľad postáv, atribúty objavíte v sekcii zbierka. Osobne sme však nemali potrebu riešiť jednotlivé atribúty a skôr sme volili podľa zovňajšku. Postavy sa od seba v zásade nelíšia, ak teda opomenieme psa. Áno čítate správne, hrateľnou postavou je aj pes, ktorý drží v tlame hrnček s kávou. Dej je minimalistický a pomocou titulkov sa dozvedáte, prečo jednotlivé postavy tak prahnú po káve. Síce príčina je u každej postavy rovnaká, aspoň pred súbojom medzi sebou reagujú trefnými poznámkami.

Súbojový systém nebudeme extra popisovať, nakoľko všetky potrebné prvky sme zohľadnili v hrateľnosti. Len v skratke, súboje sú dynamické, plynulé a celý čas máte pod kontrolu svojho protivníka. Vašou jedinou úlohou bude získať čo najviac kávových zŕn a keďže zrná nerastú na lúke, jedinou reálnou možnosťou je si ich vydobyť od protivníka. Občas sme mali pocit, že náš avatar trpí nejakou poruchou, nakoľko niektoré súboje prebiehali aj vo vesmíre.

Po odpočítaní časomiery si to raz a navždy idete vybaviť s protivníkom a vašou jedinou zbraňou bude hrnček s kávou. Ako sme už v predošlej časti písali, budete striedať obranu s útokom s cieľom získania čo najväčšieho počtu kávových zŕn. Zrná pri súbojoch zvyčajne vylietavajú do vzduchu, preto hrnček využijete aj ako bumerang. Autori totiž do hry pridali akési „lano“ obmotané okolo šálky. Na konci každého súboja prebieha slow-motion efekt, pri ktorom sa snažíte uloviť posledné zrno protivníka, alebo naopak. Nemusí to automaticky znamenať výhru a pomocou efektu sa môže hra spokojne otočiť proti (alebo v prospech) vás. Autori hry nezabudli ani na achievementy, aj tie teda môžete získavať.

Počas recenzovania sme nenarazili na neduhy v podobe nejakých problémov s FPS a podobne. Graficky hra neurazí, ale určite ani nevyrazí dych (v roku 2003 by možno aj vyrazila). Čo ale musíme vyzdvihnúť, je zvuková stránka hry. Zvuk v slúchadlách lahodí vaším ušiam a vťahuje do neveľmi záživného deja.

Coffence môžeme odporučiť len ľuďom, ktorí majú kladný zostatok na svojej Steam peňaženke a nechcú ich minúť na otravné mikrotransakcie, poprípade streamerom alebo YouTuberom, ktorí chcú obohatiť svoj video obsah o niečo nové a zábavné, čo aj rozprúdi debatu medzi divákmi. Inak túto recenziu berte ako jediný náš čas strávený s hrou Coffence. Je to ten typ hry, ktorú si užijete na pár hodín, no bohužiaľ, vrátite sa k nej asi len ťažko. Na záver sme si pre vás pripravili malú sedem minútovú ukážku, kde sme sa snažili vystihnúť všetky spomenuté aspekty hry.

Pozor spoiler! Video zobrazuje dôležité časti príbehu.

Coffence
Klady
Zvuky a hudba
Variabilita súboja
Zápory
Grafika už staršia
Nezáživný dej
Iba boj o kávové zrná
45
Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Najlepšie animované seriály na Netflixe, ktoré záujmu hlavne dospelých 29. novembra 2020
  Mnohí z nás si z času na čas radi pozrú dobrý film, či seriál. V tomto článku by sme vás chceli upozorniť na niekoľko zaujímavých animovaných seriálov, ktoré však skôr záujmu dospelé publikum. Všetky sú okrem iného dostupnými prostredníctvom platformy Netflix. BIG MOUTH BIG MOUTH je prvým animovaným seriálom, ktorý nám padol do oka. Ide […]
  Martin Borko
 • Google chce obmedziť používanie smartfónu počas chôdze. Táto nová funkcia zavíta do Androidu! 29. novembra 2020
  Digitálna rovnováha od spoločnosti Google je vcelku známou službou, ktorá ponúka prehľadné štatistiky o tom, ako používame naše zariadenia. Rovnako disponuje viacerými funkciami. Napríklad si môžete pomocou služby nastaviť režim nerušenia, či obmedzenie prístupu do jednotlivých aplikácií potom, ako prekročíte povolený čas. Nová verzia aplikácie, ktorá sa objavila v obchode Google Play v rámci BETA zostavenia, […]
  Martin Borko
 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
 • Telekom opäť rozdáva 15 GB dátový balíček. Aktivovať si ho môžu všetci zákazníci s paušálmi 29. novembra 2020
  Zákazníci slovenského Telekomu si môžu už od zajtrajšieho dňa, t.j. 30.11., aktivovať bezplatný balíček až 15 GB dát. Pomerne veľký predvianočný darček od slovenského Telekomu si môžu v mobilnej aplikácii aktivovať všetci zákazníci s aktívnymi paušálmi. Balíček je dostupný pre takmer všetkých zákazníkov Bezplatný 15 GB dátový balíček je podľa Telekomu určený pre rezidenčných a […]
  Tomáš Sedláček
 • Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou 29. novembra 2020
  V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390, ktorý odlietal z letiska v […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Druhá aktualizácia PlayStation 5 opravila niekoľko problémov a priniesla novinku