Razer spúšťa Cortex Instant Games – turnajovú platformu pre PC a mobilné telefóny

Odoberaj novinky cez  Google News
Razer Cortex Instant Games Tournaments
Zdroj: razer.com

Razer oznámil a predstavil spustenie novej turnajovej platformy Cortex Instant Games. Pri jej spustení ponúkne cez 100 hier, vrátane exkluzívnej, okamžitej hráteľnej hry s obľúbeným prírodomilným maskotom spoločnosti Razer, Sneki Snekom. Hráči sa môžu zdarma zúčastniť turnajov v celej rade hier. Dokonca majú šancu vyhrávať odmeny vďaka vlastnej mene, Razer Silver.

Cortex Instant Games Tournaments sa zameriava na okamžite hrátelné, nenáročné hry. Na zariadeniach Android je dostupná práve v tomto momente a čoskoro sa objaví aj v aplikácii Razer Cortex na PC. Instant Games sú hry, ktoré sú v Razer Cortex dostupné okamžite, bez sťahovania ďalších súborov. Každý turnaj ponúkne niekoľko úrovní s cenami v Razer Silver, za ktoré si potom môžu hráči vybrať z celej rady hardvéru, doplnkov a digitálnych odmien od spoločnosti Razer.

Zároveň s platformou Cortex Instant Games Tournaments vydáva Razer taktiež vôbec prvú hru so svojím ikonickým, ekologickým maskotom Sneki Snekom. Hra Sneki Snek Adventure si môžete zahrať už dnes a zúčastniť sa v nej na charitatívnych turnajoch a to prostredníctvom Razer Cortex. V tejto hre majú hráči za úlohu uhýbať sa otráveným prekážkam a zbierať semienka k zasadeniu stromčekov, za čo dostávajú body.

Výsledková tabuľka sa v týchto turnajoch neustále aktualizuje, takže hráči vždy vedia, na akej pozícii sa aktuálne nachádzajú a aká je ich šanca na získanie Razer Silverov. Všetok výťažok z hry poputuje priamo organizácii Conservation International. Toto rozhodnutie je súčasťou dlhodobého úsilia spoločnosti o zavedenie udržateľnejších obchodných praktík a zníženie svojej celkovej uhlíkovej stopy.

Vyše 100 hier a 4 až 6 aktívnych turnajov zdarma

V okamihu svojho spustenia bude mať služba Cortex Instant Games vždy 4, až 6 aktívnych turnajov a ponúkne viac než 100 hier rôznych žánrov zdarma. Platforma bude taktiež neustále pridávať a obmieňať hry aj turnaje v snahe vytvoriť stále, ale pritom rôznorodé súťažné prostredie pre všetkých hráčov.

“Vďaka komunikácii s miliónmi užívateľov našej aplikácie Razer Cortex vieme, že hráči zbožňujú výzvy všetkého druhu, či už hrajú na akejkoľvek platforme. A my sme to pojali ako príležitosť, ako kompetitívne nenáročne hranie ponúknuť priamo nadšeným užívateľom. Razer Cortex ponúka zážitky a odmeny, ako to dokáže len Razer. Využíva totiž plný potenciál nášho prepojeného prostredia hardvéru, softvéru a služieb.”

Quyen Quach – vrchná vedúca oddelenia softvéru v spoločnosti Razer

Pri tvorbe CIGT sa Razer spojil s firmou Goama a využíva ich ohromnú databázu hier aj možnosti usporiadania turnajov. Goama zaisťuje pokročilé prostredie gamifikácie, ktorá premení akúkoľvek aplikáciu v herný raj. Herný raj s novými možnosťami užívateľskej interakcie, navyšovania prírastkov užívateľov a udržovanie existujúcej užívateľskej základne.

“Sme hrdý, že môžeme spolupracovať s firmou Razer a priniesť hráčom ďalšie možnosti, ako sa zlepšiť v hraní a získať za svoj výkon odmeny”

Taro Araya – výkonný riaditeľ spoločnosti Goama

Razer Cortex prináša lepšie, prispôsobené herné zážitky ako na mobilných zariadeniach, tak aj na PC. Využíva už existujúce herné knižnice a optimalizuje výkon počítačov aj mobilných zariadení pre ešte rýchlejšiu a príjemnejšiu hru. Práve vďaka takýmto funkciám a odmenám predstavuje Razer Cortex nenahraditeľnú súčasť herného arzenálu každého hráča, ako doma, tak aj na cestách.