Razer predstavil webkameru Kiyo X a strihovú kartu Ripsaw X Pro pre začínajúcich streamerov

Odoberaj novinky cez  Google News
Razer Kiyo X a Ripsaw X Pro
Zdroj: razer.com

Razer rozširuje svoju radu produktov k streamovaniu o cenovo dostupnejšie webkamery a strihové karty. Kiyo X a Ripsaw X predstavujú vhodnú výbavu pre začínajúcich streamerov. Sú práve pre tých, ktorí chcú vysielať od svojho začiatku priamo vo vysokom rozlíšení.

USB webkamera Razer Kiyo X umožňuje vyhotovovať záznam buď v rozlíšení 1080p pri 30 fps, alebo 720p pri 60 fps. Užívatelia si tak môžu vybrať medzi ostrým FullHD obrazom a ultraplynulým záznamom s 60 snímkami za sekundu. Streameri majú možnosť pomocou aplikácie Razer Synapse plne upravovať nastavenia videa za behu. Zabudovaná funkcia Auto Focus sa postará o to, aby bola kamery vždy zaostrená priamo na nich. Spolu s Kiyo X získajú užívatelia zadarmo taktiež program Razer Virtual Ring Light. Razer Virtual Ring Light je aplikácia s nastavením osvetlenia, ktorá využíva monitor počítača ako zdroj svetla pre dosiahnutie optimálnych svetelných podmienok pri videohovoroch a streamovaní.

Razer Ripsaw X je dedikovaná strihová karta umožňujúca zachytenie videa v rozlíšení až 4K pri snímkovej frekvencií 30 snímok za sekundu. Pretože využíva ako HDMU 2.0, tak USB 3.0, dokáže s takmer nulovou latenciou vytváraž záznam s maximom detailov z akéhokoľvek kompatibilného zariadenia, vrátane digitálnych zrkadloviek a ďalších fotoaparátov s HDMI výstupom. Rupsaw X ponúka funkciu plug-and-play, takže ju nie je treba inštalovať dovnútra počítačovej skrinky. Taktiež je kompatibilná so všetkémy populárnymi streamovacými programami.

Omnoho viac informácií o kamere Razer Kiyo X a strihovej karte Razer Rispaw X nájdete na týchto odkazoch. ODKAZ 1, ODKAZ 2

Razer Kiyo X a Ripsaw X vstúpili do predaja včerajším dňom o 17tej hodine. Kiyo X sa na oficiálnej stránke a u vybraných predajcov bude predávať za doporučenú maloobchodnú cenu 89,99 eur a Rispaw X za 139,99 eur.