Razer predstavil Blade 17 s najvýkonnejším Intel procesorom

Odoberaj novinky cez  Google News
Razer Blade 17 s procesorom 11. generácie od Intel
Zdroj: razer.com

Razer dnes predstavil novú generáciu herných notebookov Razer Blade 17 s najnovšími procesormi Intel Core H-Series 11. generácie. A to spolu so špičkovými grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 3080.

Po novom sa v notebooku Razer Blade 17 objaví procesor Intel Core i9-11900H. Pôjde o najvýkonnejší procesor značky Intel, aký kedy bol v rade Razer Blade použitý. Aj vďaka množstvu vylepšení je nový ultratenký Blade 17 stále výkonnou náhradou stolného počítača, ako pre hráčov, tak aj tvorcov.

Procesor Intel Core i9-11900H s ôsmymi jadrami a 16 vláknami umožňuje Blade 17 dosiahnuť výkon, o akom mohly predchádzajúce notebooky tejto rady len snívať. Hráči sa vďaka procesoru s taktovacou frekvenciou 4,9 GHz dočkajú drastického zrýchlenia. Ako pri hrách, tak aj u aplikácií vyžadujúcich multithreading. Spojením tohto procesoru s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3080 a možnosti zobrazenia až 4K rozlíšenia na dotykovej obrazovke tak Razer vytvoril jeden z najvýkonnejších 17-palcových notebookov na trhu.

Blade 17 taktiež využíva novú povrchovú úpravu proti otlačkom prstov, ktorá tak znižuje množstvo šmúh na šasi po každodennom používaní. Platforma 11. generácie od spoločnosti Intel ďalej ponúkne celú radu vylepšení, ako napríklad rýchlejšiu pamäť aj úložisko a obojstranné pripojenie Thunderbolt 4.

Stály vývoj

Razer Blade 17 s Intel procesorom využíva vylepšenú webkameru s rozlíšením Full HD 1080p pre skutočne čistý obraz v každej situácii. Ďalej sa tiež zdvojnásobil počet dedikovaných mikrofónov z dvoch na štyri, vďaka ktorým sú teraz videohovry ešte prijémnejšie a hranie je so štyrmi reproduktormi namierenými nahor ešte viac pohlcujúce. Vylepšenia sa taktiež dočkal vychvalovaný chladič typu vapor chamber a touchpad, ktorý teraz využíva ešte lepšie rozpoznávanie dlane. Okrem toho teraz zabraňuje aj nechcenému posúvaniu kurzoru pri písaní. Vylepšený chladič prináša efektívnejšie rozptýlenie tepla a ešte lepšie zabraňuje prehrievaniu systému.

Výbavu Razer Blade 17 dopĺňajú taktiež odskúšané funkcie, ktoré už fanúšikovia výrobkov značky Razer od rady Blade očakávajú. Patrí k nim napríklad RGB podsvietenie jednotlivých kláves Razer Chroma. A tiež aj pohlcujúce THX Spartial Audio pre dynamické ozvučenie, s ktorým bude každý herný aj zábavný zážitok ešte realistickejší. Okrem toho ponúka aj niekoľko portov vrátane čítačky pamäťových kariet s USB-C s napájaním. To všetko vzniklo s cieľom obmedziť počet nadbytočných hardvérových kľúčov.

Blade 15 je súčasťou 11. generácie

Povedľa Blade 17 sa teraz do popredia dostáva taktiež model Razer Blade 15 Base. Ten príde s procesormi Intel Core i7-11800H, ktorý je teraz dostupný v predpredaji za cenu od 1899,99 eur. Súčasťou modelu sú taktiež špičkové grafické karty, až po NVIDIA GeForce RTX 3070 vo verzii pre notebooky. Blade 15 Base prináša funkcie najnovšej generácie výrobkov Intel vo vnútri cenovo najdostupnejšieho notebooku v rade Razer Blade. Konkrétne sa jedná napríklad o dva PCIe 4.0 sloty pre SSD disky k rozšíreniu úložiska, rýchlejšiu pamäť aj procesor a možnosť pripojenia pomocou Thunderbolt 4.

Razer Blade 15 ponúka tak ako Blade 17 THX Spartial Audio v 360° rozsahu, s ktorým budú jeho užívatelia v srdci zábavy, či pôjde o hranie, počúvanie hudby alebo sledovanie filmov.

Oba notebooky ponúkajú bližšie špecifikácie, ktoré si môžete pozrieť priamo na tomto odkaze.

Cena a dostupnosť Razer Blade 17

Nový Razer Blade 17 je v pred-predaji za cenu od 2599,99 eur priamo na oficiálnej stránke Razer.com, v kamenných obchodoch RazerStore a u vybraných obchodných partnerov.

Nedávno počas E3 Razer predstavil aj 14-palcový notebook Razer Blade 14.