Ratchet & Clank: Rift Apart sa predviedlo v gameplay ukážke

Odoberaj novinky cez  Google News
Ratchet & Clank
Zdroj: tweaktown.com

Včera večer si pre nás Sony pripravilo ďalšiu zo série informácií o chystaných novinkách v podobe State of Play. Vyše 16-minútové video o Ratchet & Clank: Rift Apart toho prezradilo pomerne dosť.

Ukážka začína v dimenzii pod nadvládou Dr. Nefariousa, ktorý po sebe nechal pomenovať mesto. Ratchet sa v ňom snaží nájsť svojho kamaráta Clanka, pričom o radu prosí Ms. Zurkon, tamojšiu obchodníčku so zbraňami. Tá sa totiž hrdo hlási k odboju.

Autori v gameplay video jasne predstavili, čoho je lombax schopný. Okrem behania po stenách a bleskurýchlom uhýbaní vie naštartovať aj svoje raketové topánky. Vďaka nim môže pohodlne levitovať vo vzduchu. Priestor dostanú aj strelné zbrane využívajúce adaptívne zadné tlačítka, tzv. triggere, a to pre rôzne palebné režimy. Haptická odozva zas umocní skvelý pocit pri hádzaní granátov.

Pár minút slávy si užila aj Rivet, s ktorou cestuje stratený Clank. Tá sa taktiež vyzná v strelných zbraniach. Podľa všetkého to vyzerá tak, že zvládne to, čo aj Ratchet. Líši sa len v malých detailoch. Napr. namiesto raketových topánok preferuje vrtule. V ukážke navyše predviedla spanilú jazdu na chrbte akejsi super-rýchlej postavy.

O slovo sa v závere prihlásil aj Marcus Smith, kreatívny riaditeľ z Insomniac Games, ktoré stojí za hrou Ratchet & Clank: Rift Apart. Ten potvrdil, že sa môžeme tešiť na celú radu zaujímavých vychytávok. Chýbať nebude napr. ani fotorežim, dimenzionálne hádanky s Clankom, špeciálne výzvy a zberateľské predmety. Samozrejmosťou má byť množstvo možností čo sa nastavenia prístupnosti pre hráčov týka.

My už na záver len dodáme, že hra vyjde 11. júna, a to čisto pre konzoly PlayStation 5. Práve dnes navyše oficiálne vychádza aj ďalšia exkluzivita PS5 – Returnal. Ten už v redakcii intenzívne testujeme a na recenziu sa môžete tešiť už čoskoro.