Rainbow Six Siege začína testovať cross-play hranie

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six Siege
Zdroj: Ubisoft

Ubisoft oznamuje, že v hre Rainbow Six Siege začína testovať možnosť hrať cross-play. Testy sú však v úplne počiatočnej fáze a zatiaľ nie je známe, kedy by sme sa testu mohli dočkať aj my – hráči. Funkcia cross-play, teda spoločné hranie aj s hráčmi, ktorí sú na inej platforme, je momentálne veľmi populárna. Čoraz viac hier sa snaží sprístupniť cross-play aspoň v nejakej forme.

Samozrejme, nie vždy je to možné. Cross-play je problémom najmä pri súťažných hrách, ktoré vyžadujú istú dávku pohotových reakcií a podobne. V takom prípade sú hráči na konzolách často krát znevýhodnení, keďže hranie na ovládači proti hráčovi na klávesnici a myške môže byť frustrujúce. Aj preto sa Ubisoft rozhodol, že testovať začne najprv cross-play medzi PC verziou hry a Cloudom.

Oznámenie prichádza spolu s upútavkou na prezentáciu Ubisoft Forward, ktorá sa bude konať vrámci E3 a to 12. júna. Ako sme už napísali vyššie, zdá sa, že cross-play funkcia v Rainbow Six Siege je v rannom štádiu vývoja, respektíve testovania. Zatiaľ iba medzi platformami PC a Cloud. Je teda otázne, kedy si ju budú môcť hráči otestovať. Viac by sme sa mali dozvedieť práve počas prezentácie Ubisoft Forward.

Reakcie hráčov na oznámenie tejto funkcie sú rôzne. Istá skupina tento nápad víta, druhá si zas robí z tohto kroku žarty. Bude ale zaujímavé sledovať, ako si Ubisoft poradí s mnohými problémami, ktoré nepochybne cross-play prinesie. Medzitým sa hra Rainbow Six Siege pripravuje na začiatok ďalšej operácie North Star, ktorá prinesie množstvo zmien. Mimo iné aj nového operátora, ktorého sme si predstavili v tomto článku.