Rainbow Six Siege už o rok vyjde aj ako stolná hra

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six Siege ako stolná hra
Zdroj: mythicgames.net

Titul od vývojárov z Ubisoftu snáď ani netreba predstavovať. Je tu s nami už od roku 2015 pričom už na jeseň sa hráči dočkajú nového dielu. Najnovšie sa úspech Rainbow Six Siege podpísal pod to, že titul bol spracovaný ako stolná hra. Informuje o tom portál PC Gamer.

V hernom svete nejde o nič výnimočné. Podobu stolných hier už dostali aj také videoherné tituly, o ktorých by ste to vôbec nepovedali. Na tejto konkrétnej stolnej hre pracujú ľudia z Mythic Games. V minulosti prišli so stolnými hrami k Super Fantasy Brawl či Darkest Dungeon.

Cieľom 6: Siege, ako znie názov stolnej hry, bude stvárniť taktickú FPS akciu, ktorou R6S je, a to v zápasoch jeden proti jednému. Základná verzia hry bude obsahovať všetkých 20 základných operátorov. Tvorcovia však časom počítajú s rozšíreniami, ktoré do hry pridajú aj ostatných známych hrdinov, resp. postavy.

Ako môžete vidieť na videu vyššie, YouTube kanál Geek & Sundry dostal prístup k základnej edícii hry, ktorá prináša viacero rôznych mechanizmov. Medzi ne patrí napr. strieľanie cez steny, rozbíjanie prekážok, plnenie misií a nakoniec aj strieľanie. Autori preň nadizajnovali aj špeciálne „pravítko“.

Ak vás Rainbow Six Siege ako stolná hra zaujala, môžete si ju objednať prostredníctvom portálu Kickstarter. Na ňom z požadovaných 100 tisíc dolárov autori vyzbierali už vyše 500 tisíc dolárov. Na záver už len dodáme, že vydanie hry je naplánované na jún roku 2022.