Rainbow Six Siege predstavil Thunderbird

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six Siege operátor Thunderbird
Zdroj: ubisoft.com

Rainbow Six Siege predstavil vo včerajších popoludňajších hodinách prostredníctvom svojich oficiálnych kanálov novú sezónu, ktorá so sebou prinesie nového operátora – Thunderbird. Na sezónu North Star sa hráči môžu tešiť už približne za 2 až 3 týždne.

Po predchádzajúcej rotácii sa na rad dostal nový obranca, ktorý podobne ako Doc má liečivé schopnosti. Pohybový aparát je 3z3, takže sa vie rýchlo pohybovať po mape, čomu nasvedčuje aj prezentované vybavenie. Spear 308 assault zbraň alebo automatická brokovnica Spas 15 sú pri obrancovi viac než obstojné.   

Novinkou je aj gadget Kona station, ktorá má viacúčelové využitie. Stanicu, ktorú položíte na zem, môžete jednoducho zničiť, ale prečo by ste to robili?  Začneme tým, že dokáže liečiť obrancov, ale aj útočníkov. V rámci svojho rádiusu automaticky vypúšťa liečivé šípky. Fungujú podobne ako u Doca. Akonáhle sa nachádzate pri stanici dostanete šípku a je jedno či máte alebo nemáte plné zdravie. Po vystrelení sa stroj nabíja, čo vidíte prostredníctvom symbolu. Pri knockoute sa stačí priblížiť k stanici a máte zaručený „heal“. Nevýhodou je, že podobný postup môžu využiť aj útočníci.

Autori išli ešte o kúsok ďalej a zmenou si prešli Barrell (hlavice na zbrane). Compensator limituje horizontálne pohyby. Flash Hider zas vertikálne pohyby striel. Muzzle Brake je dobrá na one-tap pušky. Aby sme nezabudli, po zabití váš avatar zmizne a je nahradený symbolom. Replay dostal funkciu prehrávania späť alebo skipnutia a casual mapka The Favela je „reworknutá“ a ďaleko viac pripomína typické brazílske domčeky v nočných hodinách.   

Do Rainbow Six Siege teda okrem nového operátora označeného ako Thunderbird, mieri množstvo ďalších noviniek. Tešíte sa na ne? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti.

Na záver len pripomenieme, že do Rainbow Six Siege začiatkom mesiaca dorazil aj koniec sveta. Ten nastal vďaka novému časovo obmedzenému eventu.