Rainbow Six Siege dostal nového operátora

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six Siege
Zdroj: Ubisoft

Rainbow Six Siege završuje 5. ročník veľkou aktualizáciou, ktorá si vypýta 67 GB. Nová operácia Neon Dawn nebude tradične len o novej operátorke. Dočkali sme sa viacerých zmien, na ktoré sa podrobne pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

Začneme príbehom, pri ktorých sa Ubisoft stal veľkým rozprávačom. V nasledujúcom videu sa dozvedáme o hlbšom prepojení medzi novou operátorkou Aruni a jej dlhodobým priateľom Thermite.

Keď už sme načali nového operátora, patrí sa ju bližšie predstaviť.  Apha “Aruni” Tawanroong disponuje robotickou rukou. Dodatočnou funkciou bude rozbíjanie stien a samotný prechod. Podobnú účinnosť môžeme vidieť v brokovniciach.  Primárnymi zbraňami sú P10 RONI a Mk 14 EBR. Zaujímavé spektrum ak si vezmeme, že druhá zbraň je viac využívaná ako útočná. Vybavenosť a rýchlosť tvorí 2/3 políčok.

Hlavnou funkciou, ktorou sa vyznačuje obranca je „laserová bariéra“, ktorá môže byť použitá na okná, steny, ale aj dvere. Kombinuje funkcie Jäger-a a Wamai-a. Inými slovami, nad požadované dvere vypustíte kapsulu, ktorá vytvorí laserový štít. Prechádzať môžete, ale s rizikom že dostanete 40 poškodenie. Zneškodnenie gadgetu  je pritom jednoduché. Stačí, aby ste cez pole hodili granát, dron alebo inú alternatívu.

Ďalším prepracovaním si prešla mapa Skycraper. Opäť došlo aj na balansovanie postáv. Menovite HIBANA, JÄGER, ECHO, ASH, TWITCH, WAMAI, DOKKAEBI a VALKYRIE.

Celý zoznam zmien v hre Rainbow Six Siege, ako aj nový Battle Pass, ktorý potrvá do 22. februára 2021 si môžete pozrieť tu.