Rainbow Six Siege čakajú s novou sezónou zásadné zmeny

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
Rainbow Six Siege Shadow Legacy
Zdroj: spawn.sk

Posledná sezóna v hre Rainbow Six Siege s názvom Steel Wave síce ešte neskončila, no fanúšikovia už obracajú svoju pozornosť na novú – Shadow Legacy. Tá okrem klasických zmien, ktoré tu máme takmer každú novú sezónu, prinesie aj niekoľko zásadných zmien, ktoré zmenia štýl hrania.

Privítajte Sama Fishera

S príchodom novej sezóny sa do hry dostane aj nová dvojica operátorov. Jedným z nich, o ktorom máme najviac informácií, je Sam Fisher. Toho budete určite poznať z hernej série Splinter Cell, v ktorej zaňho hráte. V Rainbow Six Siege však bude vystupovať pod prezývkou Zero. Ak ste sledovali tohto týždňovú časť našej relácie V Kocke, mohli ste sa dozvedieť viac o jeho možných schopnostiach.

Zero bude patriť medzi útočníkov a prináša so sebou užitočnú špeciálnu schopnosť – špionážnu kameru. Tú jednoducho vystrelíte na akýkoľvek povrch, či už pôjde o opevnenú alebo obyčajnú stenu, a môžete sa pozerať, čo majú obrancovia na druhej strane steny za lubom. Kamera je schopná prenášať obraz z oboch strán, samozrejme nie súčasne. Je to ale výhodne, pretože ak kameru vystrelíte na povrch, na ktorom sa nemôže prevŕtať na druhú stranu, stále máte video aspoň z prednej strany.

Na zničenie kamery netreba veľa, stačí jeden mierený výstrel a je po nej. Rovnako tak sa kamera nezachytí na povrch, ktorý je chránený elektrikou a nebude vám fungovať ani keď bude v dosahu Mute so svojou rušičkou. Keďže kameru strieľate zo špeciálnej pištole, správa sa ako projektil. Operátori ako Jäger a Wamai vám teda taktiež pripravia ťažké chvíle.

Kamera má aj špeciálny laser, ktorý môžete použiť iba raz. Je na vás ako ho využijete. Môžete zničiť gadgety obrancov, alebo doraziť zraneného nepriateľa. Pamätajte však – máte iba jeden pokus. Potom vám ostane iba obraz a je možné, že prezradíte polohu svojej malej kamery.

Obrancov čakajú ťažšie časy

Základom každej dobrej obrany v Rainbow Six Siege je rozumné opevnenie stien. Doteraz mal každý operátor 2 opevnenia, ktoré mohol podľa vlastného uváženia použiť. Problém nastal vtedy, ak sa niekto rozhodol steny nepoužiť, alebo sa dokonca odpojil zo zápasu. Všetci nám asi dáte za pravdu, že aj jedna chýbajúca opevnená stena môže prehrať kolo. To sa s príchodom novej sezóny zmení.

Obrancovia budú opevnenia na steny čerpať zo spoločného inventáru. V ňom bude 10 opevnení a je len na vás, koľko stien stihnete opevniť. Ak budete rýchlejší ako ostatní, môžete použiť 3, 4 alebo aj všetkých 10 opevnení. Tým by sa malo predísť problémom, ktoré sme písali vyššie.

Táto zmena je určite dobrá, a určite ju treba poriadne využiť, pretože prichádza ešte jedna. Útočníci totiž dostanú nový sekundárny doplnok, ktorý sa bude správať podobne ako nálož, ktorou Thermite otvára opevnené steny. Tak ako pri každom sekundárnom doplnku, aj tento budú môcť mať iba niektorí operátori, ale aj napriek tomu to stavia obrancov do ťažkej pozície. Okrem Hibany, Thermita, Acea a Mavericka budú môcť opevnené steny ničiť aj ďalší operátori.

V súvislosti s týmito zmenami bude hráčov hry určite zaujímať aj zmena v Thatcherových EMP granátoch. Tie doteraz fungovali ako „ničitelia“ gadgetov, ktoré umiestnili obrancovia. Či už išlo o kamery, pasce, rušičky alebo batérie, všetko čo bolo v dosahu EMP bolo nenávratne preč. S príchodom novej sezóny tomu už tak nebude. Všetky gadgety, sa namiesto zničenia iba deaktivujú na istý čas. To znamená, že ostanú na svojich miestach, na niekoľko sekúnd prestanú fungovať a následne budú opäť plne funkčné.

Nové pingy a rework mapy

Vývojári nám vo videu predstavujú aj nový systém Ping 2.0, ktorý by mal výrazne zlepšiť prehľad o tom, čo sa na mape deje. Doteraz sme mohli označovať iba dvoma spôsobmi: nepriateľov pomocou kamier a ručné označenie pomocou klávesy. Ručným označeniam však chýbala výpovedná hodnota, keďže nebolo jasné, čo vám daný spoluhráč chce pingom naznačiť. Po novom budú pingy označené číslom, čím budete vedieť, ktorý hráč označuje. Ďalej do hry pribudnú aj ikony predmetov, ktoré označíte. Ak teda označíte pascu, alebo kameru, uvidíte k tomu aj príslušnú ikonu. Vďaka tomu budete vedieť, čo sa nachádza na danom mieste a čo vám chce spoluhráč povedať.

S príchodom sezóny Shadow Legacy sa dočkáme aj reworku ďalšej mapy. Tentoraz voľba padla na mapu Chalet. Boli pridané nové chodby pre lepšiu rotáciu medzi bombami, balkón z bočnej strany bol odstránený a nahradený plnohodnotnou miestnosťou, niektoré okná už neprestrelíte a naopak, niektoré pribudli. Nebezpečné je najmä okno priamo nad garážou. To by malo obrancom poskytnúť dosť možností na jej kontrolou. Vieme si predstaviť, že sa cez dané okno bude celkom dobre hádzať C4. Okrem iných menších zmien však prichádza aj jedna zásadná a predsa nie špeciálna. Konečne budeme môcť vyjsť až na strechu budovy a presúvať sa po nej. Doteraz to na mape Chalet nebolo možné.

Zmena nastane aj pri optikách, ktoré si na zbrane môžete dať. Po novom si budete môcť meniť farbu zameriavača a celkovo dostanú tieto doplnky nový dizajn. Pribudnú aj niektoré nové. Do módov Unranked a Ranked tiež pribudne banovanie máp, takže budete mať aspoň čiastočnú moc nad tým, aká mapa sa bude v zápase hrať.

Detailnejšie štatistiky a tréningové možnosti

Na oficiálnej stránke hry si už teraz môžete pozerať svoje štatistiky. Ponúknu zaujímavý prehľad toho, ako sa vám darí počas celej vašej Rainbow Six kariéry. Aj tento nástroj však s príchodom novej sezóny dostane veľa zmien a ponúkne ešte viac informácií o vašej kariére.

Ak to myslíte s hrou vážne, určite sa vám hodí možnosť pozrieť si záznam zápasu. Hodí sa to však aj hráčom, ktorí si jednoducho chcú pozrieť odkiaľ dostali „tú hlavu“ alebo hľadajú odpoveď na otázku „ako?“. Celý zápas si budete môcť stiahnuť a prehrať s rôznych kamier, uhlov, pozastaviť alebo spomaliť čas.

Ak si chcete všetky vyššie spomínané zmeny pozrieť priamo v akcii, odporúčame vám zhliadnuť video priložené nižšie, alebo sa pozrieť na oficiálny článok na stránkach hry.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Prežili by sme, ak by do Zeme narazil asteroid o veľkosti, ktorý vyhubil dinosaurov? Pozrite sa, čo by sa stalo 23. septembra 2020
  Pred zhruba 66 miliónmi rokov zasiahol Zem asteroid, ktorý takmer znamenal koniec pre všetok život na planéte. Išlo o asteroid, ktorý vyhladil dinosaurov z povrchu. Čo by sa stalo, ak by podobný asteroid zasiahol našu planétu dnes? Špekuluje sa, že tento asteroid mohol mať v priemere 11 až 15 km, čiže veľkosťou, ale aj hmotnosťou, […]
  Richard Zliechovský
 • Je možné súčasnými technológiami zmraziť a rozmraziť človeka, aby to prežil bez ujmy na zdraví? 22. septembra 2020
  Je možné zamraziť človeka a následne ho prebrať k životu? Odkiaľ vlastne vedci získali nápad zmrazovania? Hovorí o tom YouTube video používateľa Ridddle. Verte či nie, v tejto oblasti sa vedci inšpirovali prírodou, konkrétnejšie zimným spánkom mnohých zvierat. Keď je vonku zima a zvieratá nemajú dostatok potravín, uložia sa do stavu hibernácie. V tomto stave […]
  Richard Zliechovský
 • Sondy Voyager sú najdlhšie fungujúcou vesmírnou misiou. Koľko času im ešte ostáva? 22. septembra 2020
  Už viac ako 40 rokov cestuje dvojica sond Voyager cestovala vesmírom, prinášajúc nám niekoľko fascinujúcich objavov a fotografií z našej Slnečnej sústavy. V roku 2018 sa však dostali za jej hranice a stali sa najďalej letiacimi sondami v dejinách ľudstva. Teraz je ich úlohou cestovať naprieč medzihviezdnym vesmírom a aj naďalej analyzovať dáta. Ako dlho […]
  Richard Zliechovský
 • Xiaomi prezrádza, kedy uvedie na trh zariadenia z produktovej rady Mi 10T 22. septembra 2020
  Posledné týždne sú plátky viacerých médií zapĺňané informáciami hovoriacimi o pripravovaných smartfónoch z produktovej rady Mi 10T. Len pár dní dozadu sme mohli čítať napríklad o cene modelu  Pro verzie zariadenia, ktorá by mala byť 699€. S informáciami prišiel známy leaker informácií, ktorému sa podarilo priniesť fotografiu priamo z pultov predajne Xiaomi, ktorá okrem ceny […]
  Martin Borko
 • Poskytovanie služby Facebook je v Európe ohrozené 22. septembra 2020
  Írska Komisia pre ochranu údajov (DPC) poslala v priebehu minulého mesiaca spoločnosti Facebook predbežný príkaz na zastavenie transferu dát európskych používateľov smerom do USA. Zároveň Európsky súdny dvor rozhodol, že americká legislatívne týkajúca sa ochrany osobných údajov, nie je dostatočnou. Otázkou je, blíži sa koniec sociálnej sieti Facebook v Európe?  Poskytovanie služby v Európe môže […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
GTA 5
Hráčov zaujíma: Prečo sa Rockstar neponáhľa s novým GTA?