Rainbow Six Quarantine nakoniec nevyjde 21. marca

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six Quarantine
Zdroj: YouTube (Ubisoft)

Ubisoft potvrdil, že dátum, ktorý bol uvedený pri Rainbow Six Quarantine na prezentácii Ubisoft Connect je nesprávny. V tom čase bol pri hre uvedený dátum vydania 21. marec tohto roku. Hovorca Ubisoftu povedal pre IGN, že dátum je zlý, ale spoločnosť vôbec nevysvetlila, ako vôbec k tejto chybe došlo.

Po potvrdenom odklade je nový plánovaný dátum vydania niekedy medzi 1. aprílom 2021 až 31. marcom 2022, čo je v podstate nový fiškálny rok spoločnosti Ubisoft. Rainbow Six Quarantine bol odložený spoločne s Far Cry 6. Čiastočne za to mohli aj komplikácie spojené s COVID-19 a prácou z domova.

Očakáva sa však, že obe hry vyjdu počas prvých šiestich mesiacoch nového foškálneho roka spoločnosti. Hra Avatar bola tak isto odložená. Hru vyvíja štúdio Ubisoft Massive, ktoré stojí za titulmi The Division. Štúdio taktiež spolupracuje s LucasFilm Games a Disney na úplne novej videohre zo sveta Star Wars, ktorá sa bude odohrávať v otvorenom svete. Viac detailov nájdete v priloženom odkaze na článok.

Hra Rainbow Six Quarantine bola po prvýkrát oznámená na E3 2019. Ide o spin-off k hlavne populárnej časti Outbreak. Tá bola na obmedzený čas dostupná v hre Rainbow Six Siege, vrámci Halloweenskeho eventu. V hre sa hráči ujmu skupiny operátorov, ktorí budú čeliť novým smrtiacim hrozbám. Hra si zakladá na kooperácii hráčov a nepôjde o PvP titul.