Rainbow Six Extraction – nové gameplay ukážky a dátum vydania

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Nový gameplay a dátum vydania Rainbow Six Extraction
Zdroj: Ubisoft, spawn.sk

Počas prezentácie Ubisoft Forward sme sa konečne mohli pozrieť bližšie na pripravovanú hru Rainbow Six Extraction. Tá si najprv prešla rôznymi zmenami názvov a dokonca aj únikmi. O tých sme vás informovali aj na našom webe. Teraz je však čas pozrieť sa na oficiálne informácie, ktoré nám Ubisoft ponúkol počas svojej prezentácie. Dočkali sme sa nových gameplay záberov, vysvetlenia niektorých mechaník a dokonca aj dátumu vydania.

Jednoduchý príbeh, nové prevedenie

Pôvodne bol Rainbow Six Extraction oznámený ešte na konferencii E3 v roku 2019. Pôvodný názov znel Quarantine, ale Ubisoft sa rozhodol zmeniť ho vzhľadom na situácia, ktorá vo svete následne vypukla. Neskôr sa hovorilo o podnázve Parasite, ten však nebol nikdy potvrdený a išlo skôr o kódové označenie. Hra bude slúžiť ako PvE dodatok k PvP hre Rainbow Six Siege. Obe hry budú fungovať nezávislé od seba, no naraz. To znamená, že postup v jednej hre si budete môcť preniesť do druhej.

Príbeh je jednoduchý. Na Zemi sa objavil nový vírus, ktorý všetkých ohrozuje. Vašou úlohou bude získať čo najviac vzoriek, bojovať s nepriateľmi a dostať sa do bezpečia. Množstvo hráčov radí túto hru medzi hry v štýle Left 4 Dead 2. Nové gameplay zábery z Rainbow Six Extraction nám však predstavili aj rôzne herné mechaniky a hlavne nepriateľov, ktorým budeme čeliť. Hru budete môcť hrať sami, s priateľom alebo s dvoma. Hra je určená maximálne pre troch hráčov.

Známy je už aj dátum vydania

Zaujímavá mechanika je aj rozhodnutie sa, či po skončení jedného úseku mapy chcete hru ukončiť a nechať si odmeny, alebo pokračovať ďalej. S vyšším rizikom však prichádzajú aj lepšie odmeny. Ak sa rozhodnete pokračovať, môžete získať lepšie odmeny, ak sa vám to ale nepodarí, prídete o všetko, čo ste získali. Strategické myslenie je teda dôležitou súčasťou hry.

Podobne ako v Rainbow Six Siege, aj v Extraction si môžete vybrať operátora, za ktorého budete hrať. Tí majú navyše aj špeciálne schopnosti, podobne ako v Siege. Operátori, ktorí boli ukázaní počas prezentácie dôverne poznáme zo Siege. Ich outfit bol pozmenený, aby lepšie reflektoval nebezpečné prostredie, v ktorom sa nachádzate. Čo sa týka nepriateľov, tí budú mať rôzne variácie a určite nestretnete len tých, ktorých sme videli počas gameplay záberov v Rainbow Six Extraction. Majú schopnosť strieľať projektily, alebo sa schovávať a splynúť s pozadím.

Rainbow Six Extraction vychádza 16. septembra tohto roku na PC a konzoly.