PUBG Mobile banovalo vo veľkom

Odoberaj novinky cez  Google News
PUBG Mobile New Era
Zdroj: Youtube.com (PUBG Mobile)

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) vo veľkej miere nemusíme predstavovať a je to azda jedna z mála hier, ktorá svojím Battle-Royale režimom zmenila herný priemysel. K tomu prispievajú jej tržby a obsah, napríklad expanzie. Práve mobilná verzia zažíva enormný nárast hráčov a jej najväčšiu základňu tvorí prevažne Čína a USA. Len za posledný týždeň si ju stiahlo viac ako neuveriteľných 5 miliónov hráčov.

Podľa portálu GameSpot urobila PUBG Corp zmeny, ktoré sa dotýkajú predovšetkým mobilných hráčov. Ako sa na Slovensku hovorí „padni komu padni“, tak podľa tohto príslovia bolo zabanovaných približne 2 milióny účtov a 1 aj pol milióna zariadení, a to všetko len v rozmedzí jedného týždňa, od 20. do 27. augusta.

Ako ukazuje nasledujúci tweet, 32 % hráčov bolo prichytených používaním X-Ray videnia, 27 % používalo automatické zameriavanie, 12 % používalo rôzne speed hacky a 22 % bolo zabanovaných z bližšie nešpecifikovaných dôvodov.

Ďalším lákadlom je nová aktualizácie, kde mobilná verzia dostala číslovku 1.0. Aby sme to upresnili, hra už nie je v bete. Túto informáciu sme vám priniesli aj prostredníctvom našej staršej novinky, ktorá sa týkala spojenia dvoch najväčších turnajových akcií a vydania spomínanej aktulizácie s označením 1.0. Tencent má zlepšiť snímkovanie o 36 %, oneskorenie so servermi sa má znížiť o 76 % a neposlednom rade sa dočkáme aj editovanej mapy Erangelu.