PS5 Showcase event má svoj dátum premiéry

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
Zostava PlayStation 5
Zdroj: playstation.com

Akcia bude zameraná na first-party hry a externe štúdia, vrátane štartovacíc titulov. Spoločnosť Sony oznámila svoju akciu PlayStation 5 showcase na stredu 16. septembra o 22:00 nášho času. Event bude sledovať hlavne hry, ktoré budú v predaji spoločne na launch novej generácie konzoly.

Ako spomína portál GameSpot, ak ešte stále nieste rozhodnutý do ktorej konzoly pôjdete, toto môže byť práve šanca ako sa rozhodnúť. Čo je ešte viac dôležitejšie, že sa môžeme dozvedieť aj ďalšie a oveľa viac potrebné informácie ohľadom kozoly, ako je napríklad cena a dátum vydania.

Zamerané na Hry

Event bude možné sledovať na streamovacej stránke Twitch a na YouTube. Program by mal trvať približne 40 minút. Bude zameraný viac na hry ako hardware. Rovnako by sme sa mali dozvedieť viac informácií o first-party a third-party hrách.

Vieme, že Spider-Man: Miles Morales a Ratchet & Clank: Rift Apart sú naplánované blízko dátumu vydania novej konzoly PlayStation 5. Ani jedna z nich nemá stanovený dátum vydania. Ani ďalšie hry ako napríklad Demon’s Souls.

Call of Duty: Black Ops Cold War tiež nemá dátum vydania pre PlayStation 5, ale vieme, že vide tri dni po vydaní Xbox Series X a S . Ak by PS5 konzola vyšla o pár dní skôr a CoD by bol ako launch titul, bola by to rozhodne veľká vec.

Cenová Politika

Nemali by sme však ani zabúdať na to, že sa bude jednať o prvé predstavenie novej cenovky hier. Hry na novú generáciu zdražejú na 70 €. podobnú cenovku oznámilo aj Take-Two. Iné spoločnosti ako napríklad Ubisoft sa k tomu zatiaľ nijako nevyjadrujú.

Spoločnosť sony doposiaľ nezverejnila dátum vydania a ani cenu PlayStation 5. Momentálne ale už nemá veľmi na čo čakať. Dôvodom je, že konkurencia z Microsoftu už odhalila dátum vydania Xbox Series X a S na 10. novembra. Rovnako ako aj cenu. Zatiaľ čo Xbox Series X sa bude predávať takmer za 500 €, jeho o čo si slabšia verzia Xbox Series S za necelých 300 €.

Aj v tomto je rozdiel od Sony. Kde jediný rozdiel medzi verziou PlayStation 5 a PS5 Digital je len DVD mechanika, ktorá sa vo verzii Digital nenachádza. Z tohto dôvodu je nepravdepodobné, že rozdiel medzi cenami bude tak obrovský. Dúfam za nás všetkých, že sa to už čoskoro dozvieme.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Nová nádej pre Huawei? AMD dostalo od USA licenciu, je tam však ešte jedno „ALE“ 19. septembra 2020
  Huawei smartfóny patria medzi najpopulárnejšie zariadenia na svete. Ich budúcnosť je však v súčasnosti na vážkach. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády, ktoré obmedzili dostupnosť jednotlivých komponentov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že spoločnosti vyrábajúce jednotlivé komponenty, napríklad procesory, americkými technológiami, ich nemôžu predávať čínskemu gigantovi. Najvypuklejšia situácia je okolo procesorov, […]
  Martin Borko
 • Pre ktoré Samsung smartfóny a kedy môžeme očakávať One UI 3.0 v kombinácii s Androidom 11? 19. septembra 2020
  Predstavenie Androidu 11 sa odohralo relatívne nedávno. Konkrétne 8. septembra. Spolu s jeho predstavením používatelia smartfónov sa logicky začali pýtať, kedy a pre koho bude dostupný. Nie tak dávno sme sa venovali Xiaomi, či Huawei smartfónom, tentokrát sme sa pozreli na Samsung zariadenia vrátane nadstavby One UI 3.0, ktorá bola rovnako predstavená len nedávno. Samsung […]
  Martin Borko
 • Ako Elon Musk mení svet, v ktorom žijeme? #1 19. septembra 2020
  Elon Musk, šéf automobilovej spoločnosti Tesla a súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, je muž s jasnou víziou. Okrem plánu kolonizovať Mars prináša aj zariadenie Neuralink, ktoré by mohlo byť „liekom“ pre ľudí trpiacich paralýzou, rôznymi závislosťami a podobne.  Jeho spoločnosti prinášajú revolučné inovácie v oblastiach využitia energie, cestovania, či komunikácie. Dnes sa pozrieme na tri spoločnosti, […]
  Richard Zliechovský
 • Môže byť Venuša lepšou planétou na kolonizáciu, ako Mars? 19. septembra 2020
  Dnes sa často spomína cesta prvých ľudí na Mars. Pre americkú vesmírnu agentúru NASA bude táto výprava, po misii Artemis, ďalším veľkým míľnikom. Svoje plány má aj šéf súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elon Musk, ktorý sníva o kolonizácii červenej planéty, pomocou svojej novej rakety, Starship. Zatiaľ čo sa všetky oči upierajú práve na Mars, nikto nepomyslí […]
  Richard Zliechovský
 • Špičkový 2K dron ZLRC Beast SG906 s lákavou cenovkou dýcha na krk aj násobne drahším konkurentom 18. septembra 2020
  Chceš sa konečne ponoriť do sveta dronov a záberov z vtáčej perspektívy, no nevieš, aký dron by bol vhodný pre úplného začiatočníka? Ak pokukávaš po stroji, ktorý by však nebol iba na nácvik letu, ale zároveň by zvládol natočiť aj naozaj úchvatné zábery v 2K rozlíšení (4K rozlíšenie fotografií), určite by si nemal prehliadnuť na […]
  Tomáš Sedláček
Zaujímavý článok
Panzer Dragoon original vs Panzer Dragoon ramake
Panzer Dragoon: Remake prichádza na PC a PlayStation 4