PS5 exkluzivita Abandoned bude odhalená dnes večer

Odoberaj novinky cez  Google News
Abandoned-titulka
Zdroj: blog.playstation.com

Po niekoľkých odkladoch by sme sa dnes večer mali konečne dozvedieť viac o tom, čo je vlastne tajomná PS5 exkluzivita Abandoned. Za hrou totiž stojí doposiaľ neznáme holandské štúdio Blue Box Game.

Viac o titule by sme sa mali dozvedieť prostredníctvom aplikácie Realtime Experience, ktorá bude na next-gen konzolách od Sony spustená dnes o 21. hodine nášho času. Konečne by sme mohli dostať odpovede na množstvo otázok a špekulácií.

Tie v poslednej dobe zmieňovali, že ide o nový projekt, za ktorým má stáť Hideo Kojima. Niekoľkokrát sa objavilo spojenie s novým hororom Silent Hill a v poslednej dobe sa rovnako tak špekulovalo aj o tom, že by mohlo ísť o nový Metal Gear Solid.

Hasan Kahraman, šéf holandského štúdia, však naďalej tvrdí, že s titul s Kojimom nemá nič spoločné. „Ide o strieľačku z prvej osoby, zasadenú do realistického prostredia s prvkami hororu. Nie je to však horor ako Resident Evil či Silent Hill. Len obsahuje desivé scény,“ uviedol pred časom.

V rozhovore pre zahraničný portál však uviedol, že špekulácie, ktoré sa okolo titulu tvorili spôsobovali štúdiu isté problémy. „Malo to negatívny vplyv na vývojový proces, pretože sa objavilo množstvo rozptýlenia. Som si však istý, že sa hra bude ľuďom páčiť. My jej veríme,“ dodal Kahraman.

Kde je teda pravda sa ukáže v podstate už o necelé dve hodiny. Vtedy tajomstvo, o čom vlastne je PS5 exkluzivita Abandoned, padne.