PS Store prišiel s novinkou pre dva tituly na PS5. Spustila sa vlna kritiky

Odoberaj novinky cez  Google News
Ilustračné foto PS Store
Zdroj: playstation.com

Asi každý z nás už zažil ten pocit, že by si nejakú hru rád vyskúšal, ale nie je si istý, či ho bude baviť. Namiesto prácnych a často dlhotrvajúcich možností v rámci tzv. refundu, teda vrátenia peňazí za hru, prišlo Sony s jednou „novinkou“. Na svojom PS Store začalo ponúkať dva tituly na PS5 na pár hodín úplne zadarmo.

Všetko vďaka staronovému systému Trials, ktorý ponúka možnosť vyskúšať si tituly Death Stranding Director’s Cut a Sackboy: A Big Adventure v priebehu 6 resp. 5 hodín. Obe tituly si takto môžete vyskúšať do 28. októbra. Treba dodať, že všetky uložené dáta, vrátane postupu i odomknutých trofejí sa po následnom zakúpení hry automaticky prenesú. Hráč teda o nič nepríde.

Kde je teda problém? Odpoveď je jednoduchá – v odpočítavaní samotného času. Ten sa totiž nespustí pri spustení hry, ale už počas jej sťahovania. Hráči s pomalším internetom si tak veľa zábavy neužijú, aj keď je ponúkaný čas na prvý pohľad štedrý.

Ako sa ukazuje, dobrý zámer ešte neznamená automatický úspech. Stále viac sa pritom hovorí o tom, že Sony by malo prísť s konkurenciou na stále viac úspešnejší Game Pass. Lenže riešenie, ako ho prekonať, je ešte stále v nedohľadne. Nepomohla tomu ani táto novinka pre dva tituly na PS5, ktorá je k dispozícii na PS Store.

Vám však určite pomôže pre viac herných noviniek sledovať náš web.