PS Store pre staršie konzoly nakoniec nekončí

Odoberaj novinky cez  Google News
PS Vita
Zdroj: lt.piguispardavimas.com

Japonská spoločnosť Sony koncom marca oznámila, že sa rozhodla uzavrieť oficiálny digitálny obchod PS Store, pre svoje staršie konzoly. Konkrétne malo ísť o PlayStation 3, PlayStation Vita a PlayStation Portable. Vo svojom najnovšom blogu však priznala, že toto rozhodnutie nie je najsprávnejšie.

V príspevku sa o slovo prihlásil samotný prezident Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan. Ten okrem iného vysvetlil, že rozhodnutie zatvoriť PS Store pre staršie konzoly prišlo na základe zváženia niekoľkých faktorov. Medzi nimi mali byť aj problémy spojené s udržovaním obchodu na starších platformách. Spomenul však aj snahu sústrediť prostriedky na novšie zariadenia, kde sa pohybuje väčšina hráčov.

Nedávno sme hráčom oznámili, že PS Store na PS3 a PS Vita plánujeme v lete uzavrieť. Po ďalšej úvahe je však jasné, že sme urobili zlé rozhodnutie. Dnes preto môžem s radosťou povedať, že obchod budeme udržovať v prevádzke pre zariadenia PS3 a PS Vita. V prípade PlayStation Portable však budú funkcie s obchodom ukončené 2. júla 2021, tak, ako to bolo v pláne,

napísal Jim Ryan.

Dá sa však očakávať, že otázka spojená s uzavretím obchodu na zmienených platformách, sa opäť vráti. A stať by sa tak mohlo už čoskoro. Nie je totiž úplne jasné, ako dlho bude Sony ochotná konzoly podporovať.