Prvé dva diely hry Syberia sú k dispozícii zadarmo

Odoberaj novinky cez  Google News
Prvé dva diely hry Syberia sú k dispozícii zadarmo
Zdroj: youtube.com

Počiatočná dvojica point-and-click adventúry Syberia je v týchto dňoch načas zadarmo. Balíček prvých dvoch dielov si môžete vyzdvihnúť cez známy herný obchod GOG.

Za hrami stoja francúzski vývojári z Microids a výtvárník, ktorý nás tento rok navždy opustil Benoît Sokal. Prvý diel logickej adventúry vyšiel ešte v roku 2002. Dvojka vyšla zakrátko na to, a to približne o dva roky neskôr.

Séria sa v roku 2017 dočkala aj tretieho pokračovania. To však nedopadlo najlepšie. Kritici mu vyčítajú, resp. vyčítali rozbitosť, pochovanie podoby značky. V tomto čase sa navyše chystá ďalší diel. Ten dostal názov Syberia: The World Before. Jeho prológ je v rámci služby Steam k dispozícii od októbra roku 2020.

Vráťme sa však k prvým dvom dielom hry Syberia, ktoré sú zadarmo na GOG dostupné do 17. júla, teda do soboty 17. hodiny. Práve tie totiž vo svojich časoch zažili pomerne veľký úspech. Kritické ovácie získali predovšetkým za inteligentné vystavenie príbehu, budovanie atmosféry a príkladné využitie kulís východnej Európy.

Významnú časť pochvál si viacmenej zaslúžila aj nevšedná implementácia steampunku a na svoju dobu aj pokročilá grafika. Tak čo? Presvedčili sme vás, že táto dvojica hier stojí za vyskúšanie? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti. My sa k nim rozhodne vrátime.