Prichádza nová Forza Horizon 5, pozrite si prvý gameplay

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Nová Forza Horizon 5
Zdroj: Xbox, spawn.sk

Microsoft predstavil na svojej spoločnej prezentácii so štúdiom Bethesda aj niečo pre všetkých nadšencov automobilových pretekov. Prichádza úplne nová Forza Horizon 5, ktorá nás po Anglicku zavedie do horúceho Mexika. Tešiť sa môžeme už klasicky na napínavé preteky, množstvo licencovaných áut, náročné aj pokojné trate a hlavne krásne lokácie. Tými je Forza Horizon známa. Nižšie nájdete aj prvé zábery z hry, ktoré vyzerajú takmer ako zo skutočného sveta.

Privítajte horúce Mexiko

Aj keď je Mexiko známe svojou horúcou klímou, hráči sa budú mať možnosť pozrieť aj do zasneženej oblasti. Napríklad k aktívnej sopke. Autori tiež zdôraznili, že pôjde o najvyššie položené miesto v sérii Forza Horizon. Navyše sme sa dozvedeli, že vytvorili aj doposiaľ najväčšiu hernú mapu. V záberoch sme mali možnosť vidieť široké pláže, ale aj úzke uličky mesta Guanajuato. Navyše, Forza Horizon 5 prinesie aj niekoľko noviniek nie len grafických, ale aj herných.

Napríklad nový mód Expedition, ktorý má za úlohu previesť vás po celom hernom svete. Bola by totiž škoda, ak by ste realistický herný svet nepreskúmali dopodrobna. Mód Expedition sa dá chápať ako kampaň, ktorú môžete, ale nemusíte prejsť. Ďalšou novinkou je takzvaný Events Lab. V ňom si môžete vytvárať svoje vlastné trate od výmyslu sveta. Autori vám dajú k dispozícii v podstate všetky nástroje, ktorými aj oni sami vytvárajú trate do hry. Či už vytvoríte klasické preteky, alebo čisto arkádové, je len na vás.

Ako vystrihnuté z reality

Asi najväčším ťahákom celého predstavenia novej Forza Horizon 5 však boli realistické detaily herného sveta. Štúdio Playground Games vysvetlilo, ako sa im to podarilo. V podstate zachytili všetky ikonické miesta v Mexiku špeciálnou kamerou v rozlíšení 12K. Napríklad horu, ktorú sme vo videu mali možnosť vidieť, natáčali celých 24 hodín. Aby zachytili každý detail počas celého dňa. Čo sa týka ostatných vecí, napríklad rastlín, kameňov a podobne, štúdio taktiež využíva fotorealistické textúry. Vďaka tomu vyzerá hra takmer ako z reálneho sveta.

Forza Horizon 5 vychádza ešte tento rok, presnejšie 9. novembra a bude hneď v deň vydania dostupná v predplatnom Xbox Game Pass.