Príbeh v Cyberpunk 2077 bude kratší než v poslednom Witcherovi

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 ukážka
Zdroj: cyberpunk.net

Podľa popredného dizajnéra, ktorý pracuje na Cyberpunk 2077, bude príbeh hry o niečo kratší, než tomu bolo v prípade Zaklínač 3. Informáciu priniesol portál Game Rant.

Práve posledný Zaklínač obsahuje notoricky známu dlhú príbehovú kampaň v porovnaní s inými RPG hrami s otvorenými svetmi. Je to tak vďaka obrovskému množstvu aktivít a vedľajších úloh, ktoré vás v Severných kráľovstvách môžu rozptýliť na dlhé hodiny.

Zatiaľ čo jedna skupina fanúšikov si to chválila, druhá nadšená nebola. Niektorí sa dokonca nikdy nedostali k dokončeniu hry a patrične sa na to sťažovali. Aj práve preto sa pri Cyberpunk 2077 rozhodli ísť trochu inou cestou.

Viac o nej v živom vysielaní streamera CohhCarnage-ho porozprával dizajnér CD Projekt Red, Patrick Mills. „Na základe sťažností pri Zaklínačovi, bude mať Cyberpunk o niečo kratší hlavný príbeh. Množstvo ľudí sa dostalo skutočne ďaleko, ale nikdy nedohrali hru úplne.“

V prípade, že sa hráč pri Zaklínačovi 3 sústredil len na hranie hlavného príbehu, strávil pri tom od 30 do 50 hodín. Pri kompletnom dohraní hry sa však toto číslo mohlo vyšplhať až na neuveriteľných 179 hodín.

Cyberpunk 2077 prinesie viac DLC

Aj keď bude hlavná kampaň v Cyberpunk 2077 kratšia, hráči by si aj tak mali vyhradiť dostatok času na hranie. Treba totiž zdôrazniť, že Mills hovoril len o hlavnom príbehu a nie na obsah v hre ako celku. Vývojári taktiež už dávnejšie hovorili o „oveľa hlbšom zážitku“, ktorý bude umocnení väčšou hodnotou opakovania.

Fanúšikovia, ktorí sú z týchto informácií sklamaní, nemusia zúfať. Tešiť sa môžu na DLC, ktorých bude viac ako v už toľkokrát spomínanom Zaklínačovi 3. Je preto zrejmé, že v Night City sa nudiť rozhodne nebudeme. CD Projekt Red si totiž vybudoval reputáciu na kvalitnom obsahu svojich hier a zdá sa, že tentoraz tomu nebude inak.

Cyberpunk 2077 vyjde na PC, Xbox One a PS4 19. novembra. Hru si taktiež budú môcť zahrať aj majitelia oboch konzolí novej generácie.