Príbeh Dying Light 2 milostné romániky neponúkne

Odoberaj novinky cez  Google News
Dying Light 2
Zdroj: Techland

Len začiatkom apríla sme vám priniesli článok, nakoľko autori z Techlandu priniesli nové podrobnosti o ich chystanom titule. Vtedy sľúbili, že s fanúšikmi budú komunikovať častejšie. Svoje slovo dodržali a tak sme sa tentokrát dozvedeli napr. to, čo ponúkne príbeh v Dying Light 2. Informácie priniesol portál Gamerant.

Odpovede na najpálčivejšie otázky, ktoré hráčom nedajú spávať, sme sa dozvedeli skrz nové video. V ňom sa objavil napr. hlavný game dizajnér Tymon Smektala či producentka Julia Szynkaruk.

Jedna z otázok mierila na prepojenie s pôvodnou hrou a ako skončí celý príbeh Dying Light 2. „Dianie v Dying Light 2 a udalosti, ktoré k nemu viedli, je silne prepojené s tým, čo sa stalo v pôvodnej hre“ uviedol Smektala. Szynkaruk následne dodala, že príbeh sa odohráva niekoľko rokov po udalostiach jednotky, pričom spomenula postavu Kyla Crana a jeho činy, ktoré ovplyvnili dianie v dvojke.

Producentka následne spomenula aj organizáciu Global Relief Effort, na ktorú budú hráči narážať na každom kroku. Smektala dodal, že GRE zohrala zásadnú úlohu počas výstavby sveta. Hráči sa počas prechádzania dozvedia viac informácií, čo sa s organizáciou vlastne stalo.

Príbeh Dying Light 2 budeme môcť ovplyvniť

Príbeh Dying Light 2 nebude jedinou ovplyvniteľnou vecou. Za zmienku stojí aj osobnosť Aidena. Ide síce o postavu s jasne definovaným motívom, ale zároveň tiež o niekoho, kto stále hľadá svoju identitu. Na hráčov preto čakajú kľúčové rozhodnutia, ktoré môžu osobnosť Aidena ovplyvniť.

Aiden môže byť viac sebecký, alebo sa môže viac sústrediť na kolektív a potreby druhých. A to je myslím tá najdôležitejšia vec, o ktorej rozhodnete v súvislosti s postavou,

zaznie vo videu.

Autori taktiež vysvetlili, že sa snažili do hry zakomponovať silné väzby medzi postavami. Dying Light 2 však neponúkne milostné romániky. Podľa Smektalu niečo také vôbec nebolo ich cieľom. Na záver len dodáme, že hra by mala vyjsť ešte tento rok. Vývojári zo štúdia Techland však stále neprišli s presným dátumom vydania.