Prezident Biden preskúma, čo viedlo k nedostatku nových konzol a grafík

Odoberaj novinky cez  Google News
Americký prezident Joe Biden a PS5
Zdroj: apnews.com, spawn.sk

Americký prezident Joe Biden podpísal nový príkaz, ktorým sa chystá preskúmať takzvaný zásobovací reťazec. Ten bude mať za úlohu prísť na to, čo viedlo k nedostatku nových konzol a grafických kariet na trhu. Malo by isť o 100-dňové posudzovanie reťazca a hľadania chýb v zásobovaní. Nepôjde však, samozrejme, iba o konzoly a grafické karty.

Ako upozorňuje zahraničný portál NBC News, prezident Biden sa momentálne pozerá na to, čo spôsobilo nedostatky v zásobovacom reťazci počas pandémie. Tento 100-dňový program sa bližšie pozrie na nedostatky, medzery a rôzne vylepšenia, ktoré sa v reťazci vyskytujú a dajú vylepšiť. Konkrétne sa má pozrieť na reťazec zásobovania liečiv, vzácnych minerálov, polovodičových čipov a veľkokapacitných batérií. Zameria sa taktiež na zvýšenie produkcie vrámci Spojených Štátov aj na zlepšenie vzťahu medzi dodávateľmi.

Joe Biden sa vyjadril, že tento príkaz nebude okamžitým riešením nedostatku vyššie spomínaných produktov, ale mal by zamedziť podobným výpadkom v budúcnosti. Nás, ako hernú stránku, zaujíma najmä skúmanie nedostatku čipov, ktorý viedol k nedostatku nových konzol a grafických kariet. Na ich nedostatok sa sťažujú rôzne spoločnosti, napríklad aj PlayStation.

Šéf PlayStation, Jim Ryan sa nedávno v rozhovore pre zahraničný magazín GQ vyjadril, že práve nedostatok polovodičových čipov má za následok pomalšiu produkciu ich novej konzoly PlayStation 5. Tieto čipy poháňajú grafické karty napríklad aj od spoločnosti AMD a tá dodáva grafické karty pre obe konzoly novej generácie. To znamená, že ak nestíha AMD, nestíha ani Microsoft a Sony.

Administratíva prezidenta Bidena dúfa, že týmto príkazom prídu na to, kde je problém a do budúcna sa podobný veľký výpadok rôznych produktov nebude opakovať. Alebo aspoň nie v takej miere, ako teraz. Pre hráčov to znamená lepšiu dostupnosť nových zariadení, ktoré sa na tieto produkty a materiály spoliehajú.