Prepojený svet od Remedy Entertainment sa rozrastie o ďalšiu hru, ktorá už je vo vývoji

Odoberaj novinky cez  Google News

Spoločnosť Remedy Entertainment potvrdila, že druhé rozšírenie pre hru Control s názvom AWE, je podľa očakávania, návrat Alana Wake-a. Určite ide o veľkú vec, avšak o trochu väčšou je, že na konci blogového príspevku, sme zaregistrovali niečo pod názvom „Remedy Connected Universe.“

Ako sám potvrdil Sam Lake, už pred 10. rokmi mali bláznivý sen, že príbehy rozprávané v niektorých ich hrách, by boli navzájom prepojené. Každá hra má byť zážitkom sama osebe, ale aj vstupom do väčšieho a vzrušujúcejšieho sveta, s príležitosťami pre crossover akcie.

„Pomaly, trpezlivo v zákulisí plánujeme a plánujeme, aby sa to stalo skutočnosťou. Som nadšený vám konečne povedať, že práve teraz nastal ten čas, urobiť prvý krok na tejto ceste s názvom Remedy Connected Universe. Nemáte predstavu, aký som šťastný, že som konečne mohol spraviť toto vyhlásenie.“

Agenti FCB vyšetrili incident a priniesli materiály späť do centrály, aby ich mohli skúmať. Neskôr je však vyšetrovanie uzavreté. V expanzii AWE, nový riaditeľ Controlu, Jesse Faden, sa ho pokúsi znovu otvoriť. Toto pravdepodobne povedie k stretnutiu s Alanom Wakeom.

„Všetko to je ešte len začiatok. Už teraz pracujeme na budúcej hre, ktorá sa odohráva v rovnakom vesmíre.“

Je možné, že sa Remedy k takému vyjadreniu zaviazalo, kvôli zmluve s Epic Games, ktorá bola oznámená začiatkom roka. V zmluve stojí, že Epic pokrýva 100% nákladov na vývoj hry, vrátane predajov, lokalizácie, marketingu a podobne, zatiaľ čo vývojárom ostane plná kreatívna kontrola pri vývoji.

Štúdio má zdá sa veľké plány do budúcna. Nám neostáva nič iné, ako len si počkať a celému projektu držať prsty.

Zdroj: PC Gamer