Predplatné PS Plus vo veľkom stráca svojich predplatiteľov

Odoberaj novinky cez  Google News
PS Plus Collection
Zdroj: playstationlifestyle.net

Nedávne údaje, s ktorými prišlo Sony, ukazujú, že PS Plus v tomto roku výrazne stráca predplatiteľov. Dôvodov, prečo sa tak deje, môže byť viac.

Japonská spoločnosť začala na konci roku 2020 používať PS Plus na podporu vydania konzoly PS5 a hier pre PS5. V tom čase bola služba tak trochu v kurze. Za posledný rok službu sprevádzalo niekoľko nových alebo veľkých hier, ako napríklad Final Fantasy 7 Remake.

Napriek mesačnému nárastu kvality a množstva hier sa zdá, že spoločnosť Sony stále stráca množstvo predplatiteľov.

Sony nedávno zverejnilo svoje finančné výsledky za 1. štvrťrok. V rámci toho sme zistili, že celkový počet predplatiteľov služby bol na úrovni 46,3 milióna. V porovnaní s dvoma poslednými štvrťrokmi to znamená, že stratili viac ako milión predplatných PS Plus.

Podľa údajov zhromaždených na serveri Resetera, je to vôbec prvýkrát za posledných 8 rokov, kedy zaznamenali takýto veľký pokles v týchto meraných štvrťrokoch. Okrem toho v júni 2021 došlo k medziročnému poklesu počtu aktívnych používateľov (tých, ktorí hrali hry v sieti PS) o 10 miliónov mesačne. Zdá sa však, že tieto zlé správy Sony veľmi neznepokojujú.

Vo webcaste, ktorý hovorí o týchto číslach, hlavný finančný riaditeľ spoločnosti Sony, Hiroki Totoki, uviedol, že aj keď sú čísla v porovnaní s minulým rokom nízke, v porovnaní s fiškálnym rokom 2019 dochádza k nárastu.

Totoki tiež neverí, že ide o klesajúci trend, ale o dôsledok minuloročných obmedzení pobytu doma a následného nárastu hrania. Koniec koncov, počas pandémie v minulom roku tona veľkých spoločností vyzvala ľudí, aby zostali doma. Podobnú iniciatívu malo aj Sony so svojím Play at Home.

V bezpečí domova

Okrem toho aj WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) nabádala ľudí, aby hrávali videohry. Mal to byť spôsob ako ostať doma a obmedziť šírenie koronavírusu. To dáva zmysel, pretože sám Totoki to uviedol: „dopyt po pobyte doma bol pri spätnom pohľade významný, takže v porovnaní s týmto obdobím minulého roka to samozrejme klesá.“

Okrem toho Totoki povedal, že spoločnosť „bude situáciu starostlivo monitorovať a angažovať sa, aby zlepšila platformu. Preto počas nadchádzajúceho fiškálneho roka podnikneme opatrenia na podporu tohto podnikania“.

Za zmienku však stojí aj fakt, že napriek niekoľkým obmedzeniam dodávok preskočilo PS5 začiatkom tohto roka v amerických predajoch Switch a dokázala sa stať celkovo najrýchlejšie predávanou konzolou Sony, ktorá od uvedenia na trh dosiahla 10 miliónov predaných kusov na celom svete.

Spoločnosť Sony tiež dodrží svoj záväzok predať 14,8 milióna PS5 v tomto fiškálnom roku. Nezostáva nám teda nič iné, ako si len počkať ako sa iniciatívy ako Stay at Home a predaje PS5 odrazia na budúcich číslach PS Plus, ktorá nateraz stráca predplatiteľov. Ak existuje niečo, na čo by mali pamätať aj predplatitelia PS Plus, je to to, že samotná hodnota PS Plus sama o sebe stojí oveľa menej ako odmeny za ňu.