Predávate PS4? Takto vymažete a prenesiete všetky osobné dáta do PS5

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
PS4 a PS5
Zdroj: spawn.sk

Ak máte záujem prejsť na novú generáciu konzoly PlayStation, teda zvažujete kúpu PS5, možno sa vám zíde nasledujúci návod. Ak si totiž zaobstaráte novú konzolu, staršia PS4 vám dosť pravdepodobne zapadne prachom, keďže PS5 zvláda všetko to, čo stará konzola a dokonca lepšie. Jednou z možností je ju predať. Predtým, než tak urobíte, by ste sa ale mali uistiť, že v nej nie sú žiadna vaše osobné dáta.

Našťastie ide o úplne jednoduchý proces, ktorý však môže trvať nejaký čas. V nasledujúcich odsekoch si prejde bod po bode čo musíte urobiť, aby ste správne vymazali všetky dáta z konzoly. Následne si povieme, ako si vaše osobné dáta preniesť do konzoly PS5, pretože ich samozrejme nechcete stratiť a ponúkneme zopár tipov, ako svoju starú konzolu PS4 predať ďalej.

Ako vymazať dáta z konzoly PS4

Najprv sa musíte dostať do nastavení. Nájdete ich keď pôjdete nižšie na hlavnej obrazovke po zapnutí systému PS4. Po otvorení nastavení prejdite nižšie a zvoľte možnosť „Inicializácia“ a následne „Inicializácia systému PS4“ a zvoľte plnú inicializáciu. To zabezpečí, že sa vaša konzola PS4 dostane do výrobných nastavení. To znamená do štádia v akom bola, keď ste si ju kúpili – kompletne bez akýchkoľvek súkromných dát a uložených hier, médií a podobne.

Tento proces môže trvať dlhšie, niekedy aj vyše hodiny. Záleží to od toho, koľko uložených dát máte na svojej konzole. Keď sa inicializácia dokončí, vaša konzola nebude obsahovať žiadne osobné ani uložené dáta. Bude teda pripravená na predaj.

Ako preniesť dáta z PS4 na PS5

Ak už náhodou máte svoju vlastnú PS5 a chcete si na ňu preniesť dáta z vašej starej PS4, máte niekoľko možností. Najjednoduchšou bude pripojiť obe konzoly na rovnakú sieť a prihlásiť sa na oboch k rovnakému účtu PlayStation Network. Následne môžete jednoducho cez sieť preniesť svoje hry aj osobné dáta do novej konzoly. Tento proces prenesie nie len uložené dáta a pozície z hier, ale aj samotné hry do novej konzoly. Sony odporúča použiť Ethernet kábel pre urýchlenie procesu. Možností je však viac.

 • Pomocou externého disku – ak už nebudete mať k dispozícii PS4 v čase, keď sa k vám dostane PS5, môžete využiť tento spôsob prenosu dát. Svoje hry a uložené pozície si jednoducho nahráte na externý disk, pričom PS5 ich sama rozpozná a sprístupni na hranie. Sony odporúča, aby ste si PS4 hry nechali na externom disku a interný SSD disk nechali voľné pre tituly určené pre PS5.
 • Pomocou fyzických diskov – ak si kúpite PS5 s diskovou mechanikou, môžete si svoje hry jednoducho nainštalovať pomocou PS4 diskov. Budú v PS5 fungovať bez problémov. Hry s podporou spätnej kompatibility si nainštalujete aj priamo cez užívateľské prostredie PS5, akonáhle sa prihlásite pod svojim účtom. Je to však jedna z najdlhších možností, keďže musíte všetko stiahnuť nanovo.

Ako preniesť uložené pozície

Najjednoduchšie to bude pomocou funkcie Data Transfer, teda prenos dát. Pri tejto možnosti sa v podstate o nič nemusíte starať a konzola všetko urobí za vás. Ak však z nejakého dôvodu nechcete využiť túto možnosť, môžete si svoje uložené pozície preniesť pomocou externého disku, alebo obyčajného USB kľúča. Ponúka sa aj možnosť stiahnuť si ich z cloudu, keďže vaše uložené pozície konzola ukladá aj na PlayStation servery. O svoje uložené pozície tak v podstate nemáte ako prísť.

Kde a ako predať PS4

Možností je veľa. Môžete sa rozhodnúť buď to predať konzolu na niektorej z bazárových stránok, pričom dôrazne odporúčame si kupujúceho najprv overiť, keďže v dnešnej dobe narazíte aj na veľa podvodníkov. Najlepšie bude osobné stretnutie, kde konzolu záujemcovi ukážete a peniaze si preberiete hneď na mieste. Nikdy neposielajte tovar predom, bez zaplatenia. Vyhnete sa tak zbytočným podvodom a problémom.

Druhou možnosťou je využiť niektorú akciu, ktorú ponúkajú predajcovia a obchody. Sledujte ich stránky a zistite si možnosť vymeniť svoju starú PS4 za novú PS5, samozrejme s tým, že budete musieť nejakú sumu doplatiť. Skúsiť môžete aj eBay.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Zistite v priebehu pár sekúnd, ktoré aplikácie vo vašom Androide môžu pristupovať k citlivým údajom 30. novembra 2020
  Súkromie a bezpečnosť je čoraz viac frekventovanejšou témou. Dôvodom je, že dnes už nie sú tak „hodnotnými peniaze“, ale informácie. Na ich základe totiž dokážete generovať peniaze opakovane. Prípadne, zozbierané údaje môžu byť použité za iným účelom. Pár dní dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali identifikácií aplikácií v reálnom čase, ktoré […]
  Martin Borko
 • Rover americkej NASA, Perseverance, zachytil zvuky z hlbokého vesmíru 30. novembra 2020
  K červenej planéte v tejto chvíli cestuje najnovšia misia americkej vesmírnej agentúry, NASA. Je to rover, ktorý nesie názov Perseverance a ide zatiaľ o najpokročilejšiu misiu agentúry, píše portál IFLScience. Rover je vybavený špeciálnymi mikrofónmi, vďaka čomu môže zaznamenať cestu na Mars tak, ako sa to doteraz nepodarilo žiadnej misií. Ak všetko pôjde tak, ako […]
  Richard Zliechovský
 • Xiaomi na 2. najväčšom trhu so smartfónmi predajmi prekonalo svojho najväčšieho rivala 30. novembra 2020
  Posledné dáta ukázali, že spoločnosť Xiaomi má za sebou vôbec jeden z  najlepších kvartálov vo svojej histórii. V posledných dňoch sme mohli čítať napríklad o úspechoch spoločnosti na území Európy, kde spoločnosť raketovo rástla. Nejde však o jediný región, kde čínsky predajca smartfónov naberá na sile. Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi India, Manu Kumar Jain, zdieľal […]
  Martin Borko
 • Ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Huawei sa za 5 rokov posunul neuveriteľne dopredu 30. novembra 2020
  Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Nuž, ako taký pohľad prináša do tejto témy viceprezident spoločnosti Huawei China Cloud and Computing, Shi Yaohong. Ten počas konferencie Changsha Cyber Security & Intelligent Manufacturing Conference in China prezradil, že jeden smartfón trvá vyrobiť len niekoľko sekúnd. Na tému upozorňuje portál ithome.com. V […]
  Martin Borko
 • Osud legendárneho Volkswagenu Passat vo verzii Sedan je spečatený. Jeho výroba bude údajne čoskoro ukončená 30. novembra 2020
  Nemecká automobilka Volkswagen údaje dospela ku zásadnému rozhodnutiu, ktoré určite zraní viacerých fanúšikov legendárneho modelu  Passat vo verzii sedan.  I keď investícia 1 miliardy eur do bratislavského výrobného závodu naznačovala snahu o vývoj ďalšej generácie notoricky známeho sedanu od Volkswagenu, opak je nakoniec pravdou. Populárny zástupca strednej triedy sa má podľa najnovších informácií Automotive News […]
  Tomáš Sedláček
Zaujímavý článok
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 zhltne pri hraní množstvo vášho času