Predaj PlayStation 5 opäť začiernili špekulanti. Zaobstarali si cez 2000 kusov

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Už od vydania novej generácie konzol PlayStation 5 sa na internete objavujú informácie o skupinách špekulantov. Tí ich vo veľkom nakupujú tak, že sa im podarí obísť bezpečnostné nastavenia online obchodov. Domov im tak dorazí hneď niekoľko kusov konzol, ktoré následne predávajú podstatne drahšie.

Takéto konanie zdá sa nekončí ani teraz. Zahraničný obchodný reťazec GAME totiž informoval, že takýmto špekulantom sa najnovšie podarilo zaobstarať cez 2000 kusov PlayStation 5. Stalo sa tak dnes po tom, čo reťazec spustil predaj nových kusov, ktoré im dorazili na sklad. Aby toho nebolo málo, tzv. repredajci svoj úspech zverejnili aj na sociálnej sieti Twitter. Informuje o tom portál Eurogamer.

GAME tvrdí, že proti takýmto podvodom či technikám malo veľmi silné zabezpečenie, ktoré umožnilo kúpiť len jeden kus konzoly na jedného človeka. Zrejme však ani to nestačilo. Ako uviedol obchodný reťazec, predobjednávky bude ešte raz kontrolovať.

PlayStation 5 je od vydania doslova nedostatkový tovar. Situácia sa nezlepšila ani, už takmer mesiac, po vianočných sviatkoch. Kedy bude počet kusov next-gen konzoly dostatočný nikto nevie. Rozhodne vám však neodporúčame kupovať konzolu od repredajcov, alebo lepšie povedané podvodníkov. Nielenže za ňu zaplatíte podstatne viac, ale aj podporíte takéto ich konanie.

Zaujímavý článok
PSVR
Sony oznámilo nový PlayStation VR 2, prinesie niekoľko zmien