Prečo sa v Xbox ovládači stále používajú baterky? Kvôli dohode

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládače pre Xbox
Zdroj: microsoft.com

Otázka, ktorá možno netrápila množstvo hráčov, no vyvolávala otázniky, bola konečne zodpovedaná. Prečo, aj po vydaní novej generácie Xbox-u, sa stále v ovládačoch používajú klasické baterky? Možno vám napovie značka batérií, ktoré sa už dlhé roky k ovládačom Xboxu dodávajú.

Ide o značku Duracell a podľa všetkého majú tieto dve spoločnosti stále uzavreté partnerstvo. Aj preto sa narozdiel od ovládačov pre konzoly PlayStation, v tých pre Xbox stále používajú klasické batérie. Aj týmto spôsobom môže Microsoft z partnerstva s Duracell vyťažiť niekoľko pár peňazí navyše. Ale nie je to len o peniazoch. Hráči majú možnosť vybrať si, čo im viac vyhovuje. Ak nechcú používať klasické baterky, môžu si dokúpiť originálnu Xbox batériu, ktorú vložia do svojho ovládača.

Ak sa im počas hrania vybije, jednoducho ju vložia do nabíjacej stanice a počkajú. Je to však zdĺhavejšie, než mať pár náhradných AA batérií a hneď ich vymeniť. Preto je dôležité, aby ste vždy mali po ruke či už náhradné baterky, alebo druhý, nabitý ovládač, respektíve aspoň plne nabitú Xbox batériu na výmenu.

Marketingový riaditeľ Duracell sa v rozhovore pre Stealth Optional vyjadril, že partnerstvo medzi Xbox a Duracell funguje už dlho a nejaký ten piatok ešte fungovať aj bude. Pre obe strany je to vraj výhodné a sú zo spolupráce radi. Podobný názor zastáva aj Microsoft a zdá sa, že na tom v blízkej dobe neplánujú nič zmeniť. Prečo by aj, keď to hráčom ponúka iba možnosti navyše a nie sú o nič ukrátení. Iné by to bolo, ak by sa v ovládačoch dali používať iba batérie a nič iné.