Prečo nie je Guardians of the Galaxy multiplayer hra

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Guardians of the Galaxy nebude multiplayer
Zdroj: Square Enix, spawn.sk

Štúdiá Square Enix a Eidos Montreal oznámili počas prezentácia Square Enix Presents hernú novinku zo sveta Marvelu. Po Avengeroch prichádzajú na rad Strážcovia Galaxie a hráči mali možnosť vidieť aj prvé gameplay zábery. Ako sme sa však dozvedeli, Guardians of the Galaxy nebude multiplayer hra. Mnohých teraz zaujíma prečo. Autori hry stihli odpovedať už aj na túto otázku.

Keď vezmeme do úvahy, že aj Marvels Avengers boli kooperačná hra, niečo podobné by sme čakali aj v prípade Guardians of the Galaxy. Hra nám predstavila klasickú zostavu strážcov, teda Star Lord, Drax, Gamora, Groot a Rocket Raccoon. Bolo by pochopiteľné, že hra bude ponúkať kooperáciu, pričom každý z hráčov bude ovládať jednu postavu. Prečo sa autori rozhodli inak vysvetlil kreatívny režisér hry, Jean-François Dugas, pre portál IGN.

“Na začiatku sme diskutovali o rôznych možnostiach kooperácie alebo multiplayeru. Pozerali sme sa na to, čím vlastne hra Guardians of the Galaxy naozaj je a je o postavách,” hovorí Dugas v rozhovore. Podľa jeho slov ide o mix rôznych postáv, pričom každá ma svoj vlastný charakter. “Bolo by skvelé, ak by hráč hral iba za jednu postavu a bol stredom medzi týmito postavami. A presne to sme aj urobili.”

Štúdio Eidos Montreal teda rozhodlo, že vezmú jednu postavu a postavia ju do stredu medzi všetky ostatné. Preto nemá hra Guardians of the Galaxy multiplayer. Pretože hráči budú hrať iba za jednu postavu – Star Lorda. Ostatné postavy budú dopĺňať príbeh, hádať sa s vami a hlavne, pamätať si vaše rozhodnutia. V ukážke sme napríklad mohli vidieť, že sa počas hry budete aj rozhodovať. Niekedy aj za celý tím, keďže ste jeho vedúci. Autori však dodávajú, že niekedy sa postavy aj napriek vášmu príkazu rozhodnú inak a pôjdu po svojom.

Hra Guardians of the Galaxy vychádza 26. októbra tohto roku na platformy Xbox, PlayStation a PC.