Práce na seriáli The Last of Us dostali zelenú

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us ilustračná foto
Zdroj: wallpaperaccess.com

Vždy keď sa ohlási filmové alebo seriálové spracovanie videohry, vzbudí to veľkú pozornosť. Inak tomu nebolo ani v prípade The Last of Us. To si zobralo pod svoje krídla HBO. Najnovšie informácie, ktoré priniesol portál PlayStationLifestyle, hovoria o tom, že spoločnosť si už mala seriál riadnou cestou objednať.

Seriál The Last of Us na motívy postapokalyptickej akcie od štúdia Naughty Dog, bol oznámený ešte v marci tohto roku. Celé to bude mať pod palcom Craig Mazin, ktorý sa postaral napr. aj o scenár oceňovaného Černobyl. Po jeho boku bude pracovať aj Neil Druckmann, ktorý sa podieľal na TLOU: Part II. Ten pomôže s písaním scenára.

Príbeh bude zasadený 20 rokov po katastrofickej sérii udalostí, ktoré priviedli hráčom už známych hrdinov k udalostiam z prvého dielu. Práve úvod do emotívnej púti Ellie a Joela bude zároveň aj hlavným námetom celej adaptácie. Podľa tvorcov chýbať nebudú ani scény plné krvi, ktoré majú verne ilustrovať surovosť a brutalitu, ktorá hubovou nákazou a ľudskou nedôverou zmietaný svet stretá.

Seriálu The Last of Us by sme sa mali dočkať v priebehu roka 2021. Na internete sa už objavujú prvé trailery, ktoré sú však len zostrihmi od fanúšikov. Niektoré však skutočne stoja za to a len verný a pozorný divák spozná, že nejde o oficiálny trailer.