Pozrite si ukážku z novej sci-fi kooperačnej hry Final Form

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Kooperačná sci-fi hra Final Form
Zdroj: Reikon, spawn.sk

Štúdio Reikon Games predstavilo vrámci konferencie E3 svoju novú hru s názvom Final Form. Udialo sa tak počas prezentácie Koch Media Primetime, na ktorom spoločnosť predstavovala hry patriace pod novú značku Prime Matter. Tá združuje, aspoň momentálne, 12 rôznych hier, pričom všetky sme mohli vidieť počas živého vysielania. Prezentácie hier sprevádzali aj vyjadrenia autorov.

Štúdio Reikon Games je malé nezávislé štúdio so sídlom vo Varšave. Ak vám meno tohto štúdia nič nehovorí, môžete ich poznať vďaka hre Ruiner. Zhodou okolností ide tiež o sci-fi hru, ale s jedným dôležitým rozdielom. Nový projekt zatiaľ nemá oficiálne meno. Autori ho označujú pod kódovým menom Final Form. Rozdiel, ktorý sme spomínali je ten, že Final Form bude narozdiel od Ruiner je táto hra z pohľadu prvej osoby.

Hráči budú mať možnosť preniesť svoje vedomie do mobilných schránok, v hre nazývaných ako Valkyries. Tie zabezpečia lepšie schopnosti a silnejšie zbrane. Hráči navyše dostanú možnosť prispôsobiť si vzhľad týchto schránok a spôsob, akým sa budú správať v súbojoch. Autori sa počas prezentácie rozhovorili aj o pozadí príbehu. Aj keď iba stručne. Srdcom celého príbehu bude sci-fi a sledovať bude skupinku bojovníkov, ktorí putujú vo svojej vesmírnej lodi za nákazou. Za úlohu majú zabrániť tejto nákaze v rozšírení.

Final Form môžete hrať sami, alebo v kooperácii s iným hráčom. Hra je vo vývoji približne dva roky a bude využívať Unreal Engine 4. Čo sa týka platforiem, hra sa chystá na PC a konzoly, no zatiaľ bez presného dátumu vydania.