Ukážka z Horizon Forbidden West s českými titulkami

Odoberaj novinky cez  Google News
Ukážka z Horizon Forbidden West
Zdroj: playstation.com

Čakanie je na konci. Hráči sa ešte vo štvrtok večer dočkali ďalšieho State of Play, ktoré nebolo o ničom inom než o tom, že sa na svet dostala ukážka z Horizon Forbidden West. Tá do sveta rozšírila len jediné posolstvo – zážitok z hrania sa podľa všetkého povýši na ďalšiu úroveň.

Štúdio Guerrilla Games na stopáži nijak nešetrilo, aj vďaka tomu sme sa mohli kochať hneď 14 minútami gameplay záberov. Tie boli zhotovené skrz PlayStation 5. Po dlhej dobe sme sa opäť stretli s Aloy, ktorá v ruinách San Francisca stopuje Erenda, ktorého poznáme z prvého dielu.

Ten padol do zajatia kmeňa Tenakth, ktorého príslušníci vedia ovládnuť robotické monštrá, rovnako tak ako Aloy. Vďaka tomu sa z nich stávajú veľmi nebezpeční protivníci. Aloy je však na boj veľmi dobre vybavená. V záberoch sledujeme jej perfektnú lukostreľbu či boj s kopiou.

Zábery bohaté na prezentáciu rôznych herných mechanizmov, či dokonca svetov, priviedli do úžasu nejedného fanúšika. Už niekoľko hodín pred oficiálnym spustením streamu sledovali odpočet, ktorý okrem časomiery ponúkol aj rôzne artworky, tisícky ľudí, čo len dokazuje záujem o toto pokračovanie.

Ukážka z Horizon Forbidden West sa dokonca dočkala aj českých tituliek. Vychutnať si ju takto s lokalizáciou môžete vďaka oficiálnemu YouTube kanálu PlayStation Česko.

Ukážka Horizon Forbidden West neponúkla dátum vydania

Autori po skončení prezentácie následne v príspevku na Twitteri poďakovali za sledovanie a pridali vyjadrenie k dátumu vydania. Toho sme sa totiž zatiaľ nedočkali, čo niektorí prijali s nevôľou. V dobách, kedy nič nie je isté však tak či onak ide o zbytočnosť a štúdio si takýmto „chytrým“ krokom nezväzuje ruky.

Zatiaľ ešte nemáme presný dátum vydania, ale vývoj pokračuje podľa plánu. Čoskoro pre vás budeme mať ďalšie informácie. Ako vždy, ďakujeme za vašu podporu,

uviedlo štúdio Guerrilla Games

Nám neostáva nič iné, než dúfať, že sa hry dočkáme ešte tento rok. Zatiaľ si môžeme pripomenúť prvý diel, ktorý pred rokom vyšiel aj na PC. Alebo sa môžeme pustiť do inej „exkluzivity“, ktorá pred týždňom vyšla na PC – Days Gone. Priniesli sme vám k tomu aj recenziu, ktorú si určite prečítajte na tomto odkaze.