Pozrite si sledovanosť jednotlivých konferencií E3 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Aká bola sledovanosť?
Zdroj: ESA

Tohtoročná konferencia E3 prišla s veľkými ambíciami. Po tom, čo bola minulý rok zrušená úplne sa tento rok konala výhradne digitálne. Používatelia, rovnako ako aj herné médiá mali možnosť využiť špeciálne E3 portál, ktorý bol však katastrofa. Podobným slovom hráči označujú aj niektoré konferencie, no o tom tento článok nebude. My sa pozrieme na sledovanosť jednotlivých konferencií E3 2021. Ktorú sledovali ľudia najviac?

Odpoveď vás možno prekvapí. Z každej strany totiž počujeme, že najlepšiu prezentáciu mal Xbox spolu s Bethesdou. Ak ste ju zmeškali, súhrn si môžete prečítať na tomto odkaze. Táto konferencia však nebola najsledovanejšia. Najvyšší počet divákov malo Nintendo so svojou konferenciou Direct. Až 3,1 milióna divákov si zaplo prezentáciu Nintenda na rôznych platformách a sledovali, čo oznámia. Pre spoločnosť je to určite potešujúca správa a aj úspech, ak vezmeme do úvahy, že prezentácie Nintenda idú vždy medzi poslednými.

Spomínaná prezentácia Xbox & Bethesda Showcase skončila na druhom mieste, kde sa maximálny počet divákov v jeden moment vyšplhal až na 2,3 milióna. Nasleduje Ubisoft Forward s 1,4 miliónmi divákov a Square Enix s 1,3 miliónmi. Top päťku uzatvára Devolver Digital, ktorý k obrazovkám a monitorom prilákal 1,1 milióna divákov. Dôvodom, prečo Nintendo ovládlo celú E3, aspoň čo sa sledovanosti týka, môže byť mnoho. Napríklad aj očakávané predstavenie nového Switch Pro, ku ktorému však nedošlo. Najvyššia sledovanosť teda nezaručuje aj titul najlepšej prezentácie celej E3 2021.

V priebehu tohto týždňa vám prinesieme ešte niekoľko záverečných článkov z E3, napríklad najlepšie trailery, hry, na ktoré sa tešíme a pohľad na celé podujatie očami našej redakcie.