Poznáme dátum príchodu novej mapy do Among Us, ste pripravení?

Odoberaj novinky cez  Google News
Among Us nová mapa
Zdroj: YouTube (InnerSLoth)

Štúdio InnerSloth, vývojár známej hry Among Us, ktorú snáď už netreba ani predstavovať, dnes prišiel s dôležitým oznámením. Konečne sme sa dočkali dátumu vydania novej mapy Airship do hry. Pôjde v poradí už o štvrtú mapu, ktorá má byť navyše zatiaľ najväčšia zo všetkých. Do hry zavíta koncom marca.

Mapa Airship bola predstavená ešte v decembri minulého roka počas odovzdávania cien The Game Awards. Mapa je inšpirovaná hrou Henry Stickmin Collection, ktorá taktiež pochádza od štúdia InnerSloth. Čakajú na vás nové miestnosti, nové výzvy, úlohy a spôsoby pohybu po mape. Napríklad aj pomocou rebríkov. Po novom si hráči budú môcť vybrať aj miestnosť, v ktorej chcú začať hru.

Štúdio malo plány vydať novú mapu do hry o niečo skôr. Ako však vysvetľujú vo svojom oficiálnom blogu, niekoľko vecí im tieto plány prekazilo. Najmä to, že päť členný vývojársky tím sa musel zaoberať vydaním hry na Switch. “Úprimne, sme už aj trochu unavení,” píše štúdio v blogu. “Od úspechu Among Us, ktorý začal koncom minulého roka, sme nemali ani poriadne možnosť mať pokojné vianočné sviatky. Niekedy sme ostávali v práci dlho do noci. Nie je to niečo, načo by sme mali byť hrdí, hlavne keď sa v posledných mesiacoch ukazujú správy z herného priemyslu o nadčasoch. Snažíme sa však hovoriť vám veci na rovinu.”

Jednou z vecí, ktorá potrebovala dlhší čas na dokončenie je aj nový systém hráčskych účtov. Ten príde do hry s novou mapu a mal by zjednodušiť hru, ale aj prípadné nahlasovanie “neposlušných” hráčov. “Bolo by nesprávne vydať novú mapu a tváriť sa, že v hre neexistuje toxicita. Takže tieto dve veci musia vyjsť naraz,” dodáva štúdio. Mapa Airship príde do hry Among Us už 31. marca tohto roku.