Pôvodný tvorca Dead Space sa vyjadril k chystanému remaku hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Dead Space Remake sa dočkal oznámenia
Zdroj: youtube.com

Predtým, ako spoluzaložil Sledgehammer Games a stal sa známym ako chlap z Call of Duty, strávil svoje dni v EA. Štúdio Redwood Shores, neskôr známe ako Visceral Games, viedlo vývoj priekopníckej hororovej hry Dead Space. Nezúčastnilo sa na však na vývoji ani jedného z pokračovaní. Po ohlásení remaku Dead Space na štvrtkovom EA Play pôvodný tvorca uviedol na twitteri, že séria je pre neho stále dôležitá, a teší sa, čo príde ďalej. Upozornil na to jeden zo zahraničných portálov.

„Réžia pôvodného Dead Space bola jedným z vrcholov mojej kariéry,“ tweetoval Glen Schofield. „Neviem sa dočkať, čo s tým robí tím EA Motive Studio!“ Štúdio Motive, ktoré na projekte pracuje, odpovedalo vecne a pripísalo dôležitosť spoločnosti Schofield, že to oni pripravili cestu samotnej hre.

Pôvodný tvorca Dead Space, momentálne pracuje v štúdiu Striking Distance a pracuje na projekte s názvom Callisto Protocol. Ak ste to doposiaľ nezaregistrovali, ide o survival hororovú hru. Veľmi sa podobá práve na Dead Space. Dokonca má postava aj podobne ladený neónový displej na krku. Aj keď s jedným malým rozdielom, má ho uložený horizontálne namiesto vertikálne.

Zaujímavé je aj to, že novinka je zasadená do vesmíru PUBG. Podrobnosti zatiaľ neboli zverejnené, ale Schofield uviedol, že chce, aby to bola „najdesivejšia hra všetkých čias“. Očakáva sa, že vyjde v roku 2022. Prvý trailer na túto hororovú hru už je na svete.